Pirms nedēļas Riharda Bērziņa vadītā mūziķu apvienība Vintāža iepriecināja latviešu estrādes cienītājus ar sen piemirstas Gunāra Freidenfelda dziesmas Pārdaugava ieskaņojumu, kā arī perfekti nostrādātu videoklipu ar ziemīgajām Rīgas ielām. Izrādās, Pārdaugava ir tikai viena no Freidenfelda cikla Rīgas mozaīkas dziesmām ar Aleksandra Čaka dzeju, kas tika iekļauts 1972. gada Rīgas estrādes orķestra repertuārā, taču piedzīvoja vien dažus atskaņojumus.

Tolaik tapušas arī Gunāra dziesmas Tas nevar būt un Dziesmiņa par divām sirdīm, Freidenfelds allaž visnopietnāko uzmanību pievērsies dziesmu vārdiem, un tikai dažkārt gadījies, ka dziesma uzrakstās pati, spontāni, lielākoties tas bijis rūpīgs, paškritisks darbs.

70. gadu sākumā Freidenfelds bija ļoti aizņemts, vadot Rīgas estrādes orķestra sieviešu vokālo ansambli, viena aiz otras iznāca divas viņa mazās skaņuplates, notika darbs pie aranžējumiem, un cikls Rīgas mozaīkas toreiz tā arī palika neieskaņots. Vismaz viena tā dziesma – Pārdaugava atdzīvojusies muzikālās apvienības Vintāža priekšnesumā.