Parasti jūlija vidū, kad jau kuro reizi tiek rīkotas Kuldīgas dzīres jeb pilsētas svētki, vēl ziedēja liepas, taču šovasar Dabas māte īstenojusi pati savu scenāriju, un pat ķirši jau būs apēsti. Vienalga, vai dzīrēs galdā būs āboli, vai pat sēņu raža, viens gan ir skaidrs – Kuldīgas kultūras centra direktora Inta Burnevica atkal būs sarūpējusi neticami iespaidīgu muzikālo programmu pilsētas svētku cienītājiem, un ticiet man, nekur citur Latvijā nav iespējams pāris dienu laikā gūt tik košus un daudzveidīgus muzikālos iespaidus no lauku kapelu muzicēšanai līdz izsmalcinātiem opermūzikas paraugiem.

Muzikālo notikumu centrā parasti ir estrādes žanra koncerts Kuldīgas estrādē, un arī šis gads nav izņēmums. Piektdienas, 20. jūlija vakarā publikai priekšā tiks celts kaut kas patiesi nedzirdēts un neredzēts:  „Vadonis deju valstī ar dziedāšanu un demonstrācijām”. Tas nozīmē, ka latviešu un ārzemju populārās mūzikas klasikas cienītāji netiks pievilti savās cerībās – šoreiz koncertuzvedumā „Liksim grīdai putēt!” dziesmas tiks ne tikai izdziedātas, bet arī izdejotas, pārskatot deju un līdz ar to visas Latvijas sabiedrības kultūras modi daudzu gadudesmitu garumā.

Pateicoties kādam unikālam, ļoti patiesam un mazliet izdomātam pētījumam par dejas vēsturi un Kuldīgas ģeoloģiju, 20. jūlijā Kuldīgā būs iespēja ne tikai tradicionāli izdziedāties, bet arī izdejoties un uzzināt, kāds izskatījās reiz tik skandalozais „tītara solis”, ko nozīmē „veļas tuvuma kontakts” dejā un kā slavenā pilota Lindberga 1927. gada 20. maijā notikušais 33 stundu ilgais okeāna pārlidojums radīja jaunu deju.

Koncertuzvedumā „Liksim grīdai putēt!” būs pārstāvētas sava laika liecības – latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi un dziesmas, tautas mūzika, dziesmas no kinofilmām, marši, krievu un čigānu romances, džeza melodijas, arī pa kādai padomju laika optimistiskajai melodijai līdz pat Jura Kulakova trakulīgajai „Ballītei”. Un pat koncerta vērienu liecina kaut vai dziedoņu vārdi - Marija Naumova, Normunds Rutulis, Laimis Rācenājs, kā arī dziedošie aktieri Zane Dombrovska, Gints Grāvelis, Ērika Eglija, Ieva Segliņa, Aldis Siliņš, Uldis Siliņš, dejos Liene Grava, Eva Krūmiņa, Reinis Rešetins un citi, spēlēs Mirāžas džeza orķestris Jura Vaivoda vadībā, un koncertuzvedumu „Liksim grīdai putēt” vadīs Lauris Subatnieks.

Tātad – Kuldīgas dzīru lielkoncerts gaidāms 20. jūlija vakarā, bet tagad varēsiet uzdejot šīs vasaras jubilāra, Zigurda Rezevska sacerētās „Dejas” pavadībā – skan 1977. gadā tapis skaņdarbs, kurā piedalās Latvijas radio un TV estrādes un vieglās mūzikas orķestris un sieviešu vokālais ansamblis.