Viņam būtu tikai 60… Šie vārdi sakāmi par mūziķi, grupas „Credo” ilggadīgo taustiņinstrumentālistu Aldi Langbaumu, kura šīs zemes gaitas noslēdzās 2012. gada 21. novembrī. Alda meistarību visvairāk izbaudījām 80 gados, kad notika neskaitāmi koncerti „Credo” sastāvā, un arī Latvijas radio Langbaums saucams par savējo, jo pēdējos sešus dzīves gadus viņš pie mums strādāja par skaņu inženieri.
Aldis bija liepājnieks, dzimis 1958. gada 12. augustā, jau septiņu gadu vecumā iestājās Liepājas bērnu mūzikas skolā, kur mācījās klavierspēli. Savu īsto ceļu mūzikā gan viņš atrada ne uzreiz, vispirms 1973. gadā absolvēja Liepājas 1. vidusskolu un tikai tad iestājās mūzikas vidusskolas klavieru nodaļā, kuru tā arī nepabeidza, jo visu laiku aizņēma praktiskā muzicēšana. Jau 2. kursā Aldis kļuva par kokapstrādes kombināta „Baltija” kluba deju ansambļa „Kvēle” koncertmeistaru, gadu vēlāk pievienojās jau grupai „Credo”. Kad pienāca obligātā karadienesta laiks, Langbauma gaitas mūsu populārajā mūzikā neapsīka, jo padomju vīrieša pienākums bija jāpilda turpat Liepājā.
Grupas „Credo” pamatsastāvā Aldis Langbaums muzicēja līdz pat 1990. gadam, un domājams, ka ne vienam vien palicis prātā šis varenā auguma jauneklis, salīcis pie taustiņinstrumentiem, kurus pārvaldīja virtuozi. 1979. gada festivālā „Liepājas dzintars” viņš kronēts par labāko taustiņinstrumentālistu, un Alda pianista un aranžētāja talantam daudz pateicības parādā „Credo” milzīgie panākumi 80. gadu sākumā. Tolaik tapa gan kopīgas koncertprogrammas ar Maestro Raimondu Paulu, gan pašu mūziķu skaņdarbu aranžējumi. Aldis pats gan aktīvāk komponēt sāka tikai 90. gados, kad strādāja par koncertmeistaru Liepājas teātrī, kļuva par vairāku izrāžu mūzikas autoru, sadarbojās ar Liepājas Leļļu teātri.
20. gadsimta nogalē Langbaums sāka sadarboties ar Fēliksu Ķiģeli, starp citu, savulaik viņš aicināts arī uz „Līviem”, bet 80. gados – uz grupu „Turaidas Roze”. Aldis strādāja par skaņu režisoru Liepājā, līdz 2004. gadā kopā ar ģimeni pārcēlās uz Rīgu un aktīvai muzicēšanai vairs nepievērsās. Ziņa par Alda smago slimību mums nāca negaidīta, viņam bija tikai 54, kad dzimtajā Liepājā ievērojamais un tik dzīvespriecīgais mūziķis aizmiga mūža miegā. Šodien Aldi Langbaumu 60. jubilejā pieminēsim ar fragmentu „Ēna” no Raimonda Paula un Gunāra Kroļļa dziesmu cikla „Melnais kliedziens”, viena no „Credo” interesantākajiem veikumiem, kas platē iemūžināts 1986. gadā.