Raidījumu klausieties audio pielikumā. Fasādes plaisas ir ne vienas vien paneļu ēkas iedzīvotāju satraukuma iemesls. Būveksperta padomi, kā noteikt problēmas līmeni un kā atjaunot fasādi.

1.jautājums. Ko darīt, ja paneļu mājā ir redzamas plaisas, vietām nobrucis apmetums. Vai var rudens-ziemas laikā veikt remontdarbus? Kādus materiālus izmantot?

2.Jautājums. Arhitekts ieteica 1,5 stāvu mājai būvēt plātņveida pamatus. Izbūvējot drenāžu un šķembu kārtu, bet zem plātnes nelikt siltumizolējošos materiālus. Tikai pa ārējo perimetru horizontāli un vertikāli nosiltināt ar 100mm ekstrudēto putupolistirolu. Pēc betona ieliešanas, no ēkas iekšpuses, uzklāt 150mm ekstrudēto putupolistirolu, tādā veidā izvairoties no cokola aukstuma tiltiņa. Virs šī siltinājuma slāņa ir paredzētas siltās grīdas ar estrih metodi. Vai šādam risinājumam ir mīnusi?

3.jautājums. Ja mājas pamatus ir plānots ieliet aprīļa sākumā, kad varētu sākt tos noslogot, mūrējot ārsienas no termoblokiem?

4.jautājums. Vai pirms aizbēršanas ir vajadzīga papildus pamatu hidroizolācija? Pienācis laiks pēdējam posmam -  aizbērt pamatus ar zemi. Pamatu „pīrāgs”: dzelzsbetona pamati, 2 kārtas hidroizolācija, siltinājums 100mm (extr. putupolistirols), stiegrojoša kārta ar sietu. Kaimiņš saka, pirms aizbēršanas uztaisīt vēl papildus hidroizolāciju. Pagraba nav, gruntsūdeņu līmenis zem 2m. Vai ir vajadzīga papildus pamatu hidroizolācija?

5.jautājums. Kādu grīdas apdares materiālu vislabāk izvēlēties siltajām grīdām? Flīzes nevēlamies. Skatāmies uz vinilu vai laminātu. Vai laminātu var likt uz siltajām grīdām? Ja jā, tad kas jāņem vērā? Cilvēki šobrīd ļoti popularizē vinilu. Vai tas salīdzinājumā ar laminātu siltajām grīdām būtu labāka izvēle? Kas jāņem vērā, ja izvēlamies click vinilu? Šis segums paredzēts visā divstāvu mājā. Izņemot sanitāros mezglus, tie būs flīzēti.