Raidījumu klausieties audio pielikumā. Koka dēļu grīda, tā ir klasika, kura cauri gadsimtiem nemainīgi saglabā savu aktualitāti. Ne velti lielākā daļa lamināta klājumu imitē tieši koka struktūru. Šoreiz piedāvājam būveksperta padomus par dēļu grīdas ar vēdināmo vai silto pagrīdi ieklāšanu.

1.jautājums. Vēlos vasaras mājiņā ieklāt dēļu grīdu 3x5m. Lūdzu iesakiet pareizu „pīrāgu”. Lāgas gulsies uz pamatiem. Pa vidu ir smilts un aptuveni 30cm šķembu slānis. Vai jānorok šķembas, lai nav tiešā saskarē ar lāgām? Vai ir vajadzīgi kādi papildus materiāli? Piemēram, tvaika plēve? Ja jā, tad kurā līmenī? Vai zem lāgām ir jābetonē stabiņi vai pietiek ar keramzīta bloku balstam?

2.jautājums. Ir noņemti melnie griesti, lai atsegtas sijas, kuras būs redzamas. Šobrīd svarīgi saprast kādus materiālus izmantot, lai iegūtu skaņas izolāciju vismaz iepriekšējā līmenī. Bija izdedžu un keramzīta oļu pildījums. Vai var lietot 5cm minerālvates skaņu izolējošās plāksnes un ugunsdrošās rīģipša plāksnes?

3.jautājums. Vai drīkst 75mm fasādes vati līmēt ar putu līmi pie fasādes plātnēm un neizmantot maisījumu līmes? Protams, iepriekš tiks gruntēta siena un izmantoti fasādes dībeļi.

4.jautājums. Lauku mājā tek jumts. Kā atrast bojāto vietu? Jumts tika krāsots pirms diviem gadiem. Lieli bēniņi, istabā iegāzās piekaramie griesti.