Raidījumu klausieties audio pielikumā. Raidījumā būveksperta viedoklis un ieteikumi celtniecības bloku un atbilstošu siltumizolācijas materiālu izvēlē pirms būvdarbu uzsākšanas.

1.jautājums. Plānoju būvēt vienstāva dzīvojamo māju. Jautājums par būvniecības bloku un siltinājuma izvēli. Pirmais variants būvēt no 50cm bieziem gāzbetona blokiem, tad papildus siltinājums nav nepieciešams. Vai būvēt no plānākiem blokiem, bet siltināt fasādi ar 10cm vati. Kuru variantu Jūs ieteiktu no energoefektivitātes un izmaksu viedokļa?

2.jautājums. Vēlos no ārpuses ar 50mm akmens vati siltināt gāzbetona ēku. Apdare no koka tautā sauktajā "trīnītī". Lūdzu izskaidrojiet soli pa solim kā pareizi visu veidot un kas jāņem vērā. Kādas plēves izmantot, kādas skrūves? Paredzēti divu veidu dēļi - 25mm x 150mm pirmajā kārtā, virspusē 25x100mm.

3.jautājums. Par jumta seguma maiņu. Divstāvu māja ar vienkāršu divslīpju jumtu, kuram neliels slīpums. Jānomaina vecais azbesta šīferis. Bēniņi neapkurināmi. Jumtam ir dēļu klājs, uz tā ruberoīds, virsū šīferis. Koka konstrukcijas veselas. Ir doma mainīt uz bezazbesta šīferi. Vai var noņemot veco šīferi un likt jaunu klāju nenoņemot ruberoīdu? Vai vajadzīga hidroizolācija? Vai ir kas īpašs jāievēro? Varbūt Jūs ieteiktu kādu citu jumta klājumu, kas būtu piemērots esošai konstrukcijai?