Raidījumu klausieties audio pielikumā. Skursteņa daļu virs jumta ietekmē un bojā nokrišņi, aukstums, kondensāts. Raidījumā būveksperta padomi un ieteikumi kā rīkoties, lai izveidot drošu ķieģeļu skursteņa un bitumena dakstiņu jumta savienojumu.

1.jautājums. Pie ķieģeļu skursteņa tek bitumena dakstiņu jumts. Skurstenis aplīmēts ar līmlenti. Ko darīt? Ar kādiem materiāliem un kā to novērst?

2.jautājums. Vēlos līvanu tipa mājai siltināt jumtu. Jau nopirktas bezazbesta šīfera loksnes. Plānoju zem jumta likt elpojošu plēvi, tad siltinājumu - 15cm akmens vati. Kā zem vates izveidot apakšklāju? Kādu materiālu izmantot? Zem vecā šīfera ir papes klājums. Varbūt to var atstāt zem vates? Kā būtu pareizi un ekonomiski izdevīgi siltināt?

3.jautājums. 1957.gadā būvēta saimniecības ēkai ārsienas no mīksta šlagbetona ar cietu apmetumu ārpusē. Pamati atsegti tikai 5-10cm. Pie ārsienas bruģa virspuse sakrīt ar sienas apakšpusi. Vai sienas apakšpuses kapilārā piesūcināšana ar hidroizolāciju pasargās ārsienu no samirkšanas? Sienas ir 35cm biezas. Vai pietiks, ja piesūcināšanu veikšu izurbjot caurumus tikai no vienas sienas puses - ārpuses? Kādu šķīdumu iesakāt?

4.jautājums. Vecas koka stāvbūves lielākā daļa renovēta, ir viena ķieģeļu mūra siena. Sienas „pīrāgs”: cementa apmetums, pirmais ķieģeļu mūris, gaisa sprauga, otrais ķieģeļu mūris, ģipša bāzes apmetums. Demontējot vecās bēniņu lāgas sienas augšējā daļā palika atveres, kurās bija iemūrēti lāgu gali. Vēlos aizpildīt gaisa spraugu ar putuplasta granulām EPS 60. Esmu redzējis internetā, ka tādas spraugas tiek aizpildītas pašu spēkiem ar jaudīga lapu sūcēja palīdzību. Lapu sūcējam tiek pievienotas divas gofrētas caurules. Vai tādā veidā ir iespējams blīvi aizpildīt gaisa spraugu? Vēl apsveru iespēju iekšējai sienas apdarei izmantot kokšķiedras plāksnes, kuras varētu apmest ar kaļķa apmetumu. Kādu iekšējās siltumizolācijas slāni šādai mūra sienai izmantot?

5.jautājums. 1984.gadā būvēta bloku māja.Dzīvoklī uzsākām remontu. Nokasot vairākas tapešu kārtas atklājās, ka visa siena melnraiba ar pelējumu. Kā notīrīt un ko darīt, lai tas vairs neatjaunojas?

6.jautājums. Privātmājas stūrī plānoju izveidot vannas istabu ar tualeti. Mājas sienas ir no skaidbetona. Sanāk, ka vannas istabai divas sienas būs no skaidbetona. Kāda būtu pareiza skaidbetona sienu apdare? Vai ir jāveido papildus siena no riģipša, lai būtu gaisa sprauga?

7.jautājums. Jauna guļbūve 8x6m ar mansarda jumtu. Tā netiks siltināta, bet visas šķirbas ir hermētiski aiztaisītas. Vasarā tiks biežāk apdzīvota, ziemā mazāk. Pagaidām kurināsim ar krāsni. Vai ir vērts likt 3 stiklu pakešu logus? Vai nebūs par smagu? Piemēram: 2 logi 1500x1300 un vitrīnas logs 1800x200.