Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kā pie ēkas pamatiem stiprināt hidroizolācijas membrānu, lai tā nodrošinātu uzticamu pamatu hidroizolāciju un aizsargātu ēku pret kapilārā mitruma iekļūšanu būvkonstrukcijās? Raidījumā būveksperta padomi un ieteikumi.

1.jautājums. Atraku pamatus, lai pie tiem stiprinātu „pumpaino” membrānu. Pa lēzenu nogāzi uz mājas pusi no tīrumiem un ceļa plūst lietus ūdens. Metru zem virskārtas ir māls un smiltis. Kā stiprināt membrānu pie nelīdzeniem pamatiem? Izraktās tranšejas apakšā ir māls.

2.jautājums. Guļbūve apšūta ar balto ķieģeli , starp ķieģeli un baļķi ir 5-10cm starpa. Ar ko var nosiltināt starpu? Vai var siltināt guļbūvi no ārpuses? Ja jā, tad kā un ar ko?

3.jautājums. Renovētai vienstāva koka stāvbūvei ir jāmaina jumta segums un vecās spāres. Vienslīpju jumta slīpums 15-16 grādi. Stāvbūves sienas esmu siltinājis ar kokšķiedras vati un kokšķiedras plāksnēm, neizmantojot plēves. Vēlos siltināt jauno jumta konstrukciju, izvairoties no plēvju lietošanas. Iecerētais „pīrāgs” no ārpuses. 1. Trapecveida tērauda profils ar antikondensāta pārklājumu. 2. Latojums un ventilācijas sprauga 45mm. 3. Kokšķiedras plāksnes ar spundi 60mm. 4. Spāres 45x195. 5. Mīkstā kokšķiedras vate loksnēs 200mm. 6. Latojums pretējā virzienā spārēm 45mm. 7. Mīkstā kokšķiedras vate loksnēs 50mm. 8. Kokšķiedras plāksne 12mm. 9. Ģipša, papīra šķiedras plāksne 10mm. Vai šāds „pīrāgs” pildīs savu funkciju? Vai var iztikt bez antikondensāta plēves?

4.jautājums. Mājās gatavotais betons ir sanācis porains un trausls. Tajā viegli ieskrāpēt robu. Jaucām ar betona maisītāju, pievienojām plastifikatoru, vibrējām. Tās pašas partijas cements un grants citās jaukšanas reizēs devuši ļoti labu rezultātu. Kādēļ tā gadījies? Par maz ūdens? Kā no tā izvairīties turpmāk? Kā pareizi sagatavot javu?