Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kā ierīkot sausu pagrabu? Kādu hidroizolācijas materiālu izmantot grīdai un sienām, ja darbi ir iesākti un izvēlētajā vietā ir augsts gruntsūdens līmenis? Raidījumā būveksperta padomi un ieteikumi.

1.jautājums. Par pagraba hidroizolāciju. Pagraba dziļums plānots 2m. Bedre ir izrakta un pavasaris pierāda, ka hidroizolācija ir nepieciešama. Ūdens līmenis 40-50cm. Kādu hidroizolācijas  materiālu izvēlieties grīdai un sienām?

2.jautājums. Tiek būvēta koka karkasa māja – modulis. Kādu materiālu Jūs ieteiktu grīdām? Māja būvēta uz stabiņu pamatiem. Plānojam finieri, bet vai tas būtu labi?

3.jautājums. Gribētu saimniecības ēkas vienu pusi pārbūvēt par pirti. Kā pārveidot grīdu? Šobrīd ir betona grīda, varētu celt 7-8cm. Kā un ko darīt ar grīdu pērtuvē un atpūtas telpā?

4.jautājums. Māja būvēta deviņdesmitajos gados, no gāzbetona un ķieģeļiem. Dzelzsbetona paneļu pārsegums. Divslīpu šīfera jumts. Otrā stāva pārseguma panelim virsū 20cm beramais keramzīts. Ar ko un kā pariezi siltināt šo griestu pārsegumu? Zem jumta nav vēja plēve.

5.jautājums. Par azbesta viļņotā šīfera jumtu. Šīferis vēl ir labā stāvoklī. Varētu vēl labi kalpot. Dzirdēju, ka to vislabāk nokrāsot. Kāda krāsa būtu noturīgāka?

6.jautājums. Grūti izvēlēties starp  25cm gāzbetona blokiem, kam nepieciešama siltināšana vai 50cm blokiem, kuram nav nepieciešama siltināšana. Kāda būtu labāka izvēle mājas celtniecībai?

7. jautājums. Kad renovēt skursteni, ja maina mājas jumtu?