Šodien, 18. janvārī 55. dzimšanas diena svinama mūziķim Raimondam Macatam, komponistam, kura dziesmas bijušas grupu „Inversija”, „Sīpoli” un „Bāze 7” repertuārā – radošus panākumus jubilāram, skanot viņa paša sacerējumam novēl LR2.

Raimonds Macats prot spēlēt taustiņinstrumentus un čellu, turklāt ir vienīgais profesionālais mutes harmoniku mūziķis Latvijā, un savā mūziķa darbībā viņš izgājis cauri dažādiem attīstības etapiem – no rok un popmūzikas līdz kristīgajai mūzikai, lai šajā gadsimtā kā nākas nostiprinātos džeza augsnē.

Raimonds Macats dzimis 1961. gada 18. janvārī, sācis apmeklēt Cēsu mūzikas skolu kā pianists, viņš 3. klasē pievērsās čella spēlei. Šai jomā absolvēta Latvijas valsts konservatorija (1986), vienlaikus apgūstot vieglā žanra ābeci jau, sākot ar Valmieras populāro ansambli „Vitamīns”. Patstāvīgi apguvis arī džeza pianismu, studiju gados Macats piepelnījās Bauskas ansamblī “Viktorija”. Pēc augstskolas beigšanas jaunais čellists norīkojumu saņēma nevis uz simfonisko orķestri, bet gan uz kolhozu „9. Maijs”, jo kļuva par ansambļa „Inversija” vadītāju. Vienlaikus Macats sevi apliecināja kā komponists, viņa pirmās dziesmas „Dejo ar mani”, „Skumjā spēle” un citas kļuva populāras Uģa Rozes priekšnesumā.

1988. gadā mūziķis pēc Mārtiņa Brauna aiziešanas uzņēmās vadīt ansambli „Sīpoli”. 1988. gadā vai visas festivāla „Liepājas dzintars balvas” saņēma „Sīpoli” par cikla „Indriķa Latvieša piezīmes uz Livonijas hronikas malām”, taču drīz pēc tam grupa darbību izbeidza. Macats pievienojās Valta Pūces kameransamblim „Marana” un drīz vien sāka spēlēt taustiņinstrumentus grupā „Odis”. 1993. gadā mūziķis kļuva par Latvijas Lielās mūzikas balvas laureātu (par gada labāko aranžējumu un solo priekšnesumu)

Savā bagātīgajā mūziķa un aranžētāja praksē Raimonda Macats sadarbojies ar Laimu Vaikuli, Vilu Veski, Tītu Kaluste, Jāni Stībeli, Raimondu Ozolu, Aivaru Hermani un Igo u.c., uzstājies ASV, Krievijā, Izraēlā, Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā u.c. valstīs. Kopš 90. gadu sākuma viņš regulāri sadarbojies ar Raimondu Paulu kā aranžētājs un pavadošā ansambļa dalībnieks.

Piedalījies 50 albumu ieskaņojumos, ir apmēram 30 dziesmu autors. 2014. gadā klajā nāca Raimonda Macata soloalbuma „RM5”, kas tapis ar viņa kvintetu.