Aizejošā 2018. gada pēdējā dienā, 31. decembrī apaļo 30. jubileju svin dziedātājs un dziesmu autors Miks Dukurs. Talantīgajam mūziķim daudz spilgtu radošu sasniegumu arī turpmāk novēl Latvijas radio 2.

Miks Dukurs ir viens no spilgtākajiem jaunās paaudzes populārās mūzikas pārstāvjiem, kas pats sacer, izpilda un arī producē savas dziesmas. Dukura skatuves pieredze mērāma nu jau divu gadu desmitu garumā, izdoti trīs solo albumi latviešu un angļu valodā, sniegti neskaitāmi koncerti.

Miks dzimis 1988. gada 31. decembrī muzikālā ģimenē, viņa tēvs, Priekulē dzimušais basģitārists Edijs Dukurs, iepriekš – Volkovs, muzicējis vairākās grupās, kuru vidū bija „KWO”, Igo pavadošais ansamblis. Talantu mantojuši abi Dukuru bērni – dziedātāja Paula, kas plūkusi laurus jauno izpildītāju konkursā „Jaunās zvaigznes”, piedalījusies Eirovīzijas Nacionālajā atlasē, kā arī Miks. Kā pavisam mazs puika ar bērnišķīgu balsi viņš kopā ar Andra Šīranta vadīto grupu „Muzikanti no Cēsīm” ieskaņoja rokenrolu „Jel ieskaties”. 2001. gadā Miks jau piedalījās Bērnu eirovīzijas dziesmu konkursa finālā Polijā, ar paša sacerētu dziesmu „Mana sirds” šai sacensībā startēja arī 2003. gadā, kad palika 2. vietā aiz Dzintara Čīčas. Nākamajā gadā Latvijas nacionālajā atlasē Miks pieteicās ar vēl vienu paša kompozīciju „Mēs esam viens otram”.

Pārdzīvojis balss lūzumu un krietni vingrinājies ģitāras spēlē, Miks Dukurs kopā ar savu toreizējo grupu „Pent-In Dreams” pieteicās jau pieaugušo Eirovīzijai un nacionālajā atlasē Eirodziesma ar dziesmu latviešu valodā „Aizejot” palika 16. vietā. Jaunais dziedātājs kopā ar ģimeni 2009. gadā. klausot mammas Lolitas padomam, nolēma piedalīties šovā „Dziedošās ģimenes” – milzu panākumi gan netika gūti, toties atpazīstamība gan. Šovā arī notika Dukura pirmā lielā hita „Hēlija balons” pirmatskaņojums. Nākamais lielais sasniegums bija piedalīšanās Ulda Marhilēviča un Guntara Rača dziesmu ciklā „Iedomājies”, duetā ar Aiju Andrejevu. Tituldziesma tika atskaņota Skolu jaunatnes dziesmu svētku noslēguma koncertā. Tas bija kā sapņa piepildījums, jo Mikam bērnībā mīļākais dziedātājs bija Igo, viņš labi zināja arī grupas „Remix” dziesmas. Turpmāk Dukurs ne vienreiz vien piedalījies Ulda Marhilēviča rīkotos koncertos, savukārt 2011. gadā Latvijas Radio 2 jubilejas uzvedumā Arēnā Rīga viņš veiksmīgi nodziedāja vairākas Raimonda Paula dziesmas. Togad beidzot klajā nāca jaunā mūziķa debija albums „Summa” ar 13 dziesmām, kas tapa triju gadu garumā. Par grāvējiem kļuva „Jau atkal rīts”, „Plastilīns un citas”. Eirodziesmā 2012 startēja gan Miks, gan Paula, un izvērtās neklātienes cīņa starp māsu un brāli Dukuriem, togad Miks nosvinēja kāzas ar juristi Lauru, pārim piedzimis dēls.

2013. gada lielie notikumi bija piedalīšanās Marhilēviča un Rača mūziklā „Pārdotie smiekli”, kā arī nākamā studijas albuma „Crew” izdošana. Gadu vēlāk šim angļu valodā ieskaņotajam diskam sekoja nākamais – „Promise”. Nepārtraucot sacerēt un ieskaņot dziesmas arī latviešu valodā, Miks izveidoja jaunu sastāvu, un nu jau labu laiku aiz vārdu salikuma „Miks Dukurs” nu slēpjas trīs cilvēki – dziedātājs pats, spēlēdams ģitāru, Edijs Dukurs un Reinis Reķis. Notiek aktīva koncertdarbība gan klubos, gan citās atpūtas vietās, pabūts koncertceļojumos ārzemēs. Nu jau vairākus gadus Miks savus skaņdarbus producē pats un pēdējos gados gada nogalē iepriecina ar kādu Ziemassvētku noskaņas dziesmu. 2018. gada rudenī Dukurs bija viens no dalībniekiem koncertu sērijā „Pūt, vējiņi”.