Pekinas Olimpiskajās spēlēs izcīnīto medaļu topa augšgalā šobrīd pārliecinoši ir Norvēģijas ziemas sportisti. Tomēr ne jau veiksmīgos olimpiskos startus, bet gan teātri svinēt „Latviešiem pasaulē” dosies uz Norvēģijas otro lielāko pilsētu Bergenu.  Turienes latviešu amatierteātris aicina uz kārtējo teātru pavasari „Tu visas sirdis dullas dar’”. Paši festivāla saimnieki - teātris LATiBergen aicina uz pirmizrādi „Uzmanību - ziemeļmeitas!”, kurā uz skatuves satiksies gan mākslinieciski noskaņots, nesen šķīries pilsētnieks, gan astroloģe, hieromante un vienu vakariņu speciāliste, gan supermodele bez aģentūras, kas meklē sponsoru, gan nenotikusi biznesa haizivs, kas dzied bārā un meklē simtprocentīgu vīrieti.

Savukārt Liktenīgās sievietes lomā būs pati teātra režisore - „Latviešiem pasaulē” viešņa - Liāra Ozola. Teātru pavasarī  ar divām izrādēm debitēs arī jaunās aktrises - mini-LATiBergen. Viesmākslinieku statusā šoreiz būs Stokholmas latviešu teātris “SALA”, bet svētku noslēgumā - saviesīgs vakars ar ne tikai Latvijā iemīļoto „Apvedceļu”.

Tikmēr mazie Īrijas latvieši savus talantus demonstrēs jauniešu talantu konkursā “Protu?Protu!”. Savulaik pasākums norisinājies  Dublinā, Limerikā, Portadounā, Kaslbārā, Portlīšā un Droghedā, bet šoreiz mūzikas, dejas, instrumenta spēles, dzejas, mākslas un animācijas priekšnesumus varēs vērot tiešsaistē. Konkursa aizkulisēs ielūkojāmies kopā ar tā organizatori, Latviešu Biedrības Īrijā vadītāju Ingunu Grietiņu-Dārziņu.