Pavasaris jau pilnā plaukumā, un to baudīt brīvā dabā aicina „Latviešiem pasaulē”. Galvejas Latviešu Atbalsta Grupa turpina azartiski sportisko tradīciju - Autofotoorientēšanos Īrijā. Šoreiz tām dots nosaukums "Iepazīsti Co. Waterford",  un maršruts izvēlēts gleznainajā Vaterfordas apkārtnē. Pilsēta atrodas Īrijas dienvidu daļā, dabiskas ostas krastā, un 853. gadā dibināto Vaterfordu uzskata par visvecāko joprojām pastāvošo vikingu pilsētu Eiropā. Tās mūra atlikušās daļas precīzi iezīmē kādreizējās vikingu apmetnes robežas, bet apaļais akmens nocietinājumu tornis Reginald`s Tower, kur mūsdienās atrodas Vaterfordas vēstures muzejs, ir daļa no vikingu celtā aizsargvaļņa. Iecienīta ir iespaidīgā 46 km gara bezceļa riteņbraukšanas un pārgājienu taka, kādreizējā dzelzceļa līnija no Voterfordsitijas līdz Dungarvanai, kuras maršruts ved cauri laikam un dabai pa vienpadsmit tiltiem, trim iespaidīgiem viaduktiem, garām IX gadsimta vikingu apmetnes vietai, pasaulslaveniem dekoratīvajiem dārziem Mount Congreve, bijušajām vilnas dzirnavām un dzelzceļa stacijām.

Vienlaikus gan ļauties ātruma azartam, gan priecāties par skaistajām ainavām „Latviešiem pasaulē” aicināja auto-foto-orientēšanās sacensību organizatore Antra Eisaka.

Turpretim tiem, kuri izvēlas ko rāmāku, ir jādodas uz Latviešu - dāņu biedrības amatierteātra „Pūpols” rīko pasākumu “TEĀTRA PĒCPUSDIENU”, kurā tiks izrādīti divi teātra uzvedumi: dzejas un mūzikas uzvedums “Ceļš”, kas tapis teātra “Pūpols” sadarbībā ar japānieti Mikan un Dānijas latviešu kori “Rietumvējš”  un latviešu teātra Itālijā “Momento” viesizrāde “Latviešu sieviete Itālijā (tikai) iepazīstina ar sevi. 2. daļa. Mātes”. Dānijas „Teātra pēcpusdienas” radošajā atmosfērā iejutāmies kopā ar amatierteātra “Pūpols” vadītāju un režisori Lilitu Thomsenu. Starp citu, dienā, kad LR2 ēterā skanēs „Latviešiem pasaulē” „Pūpols” svinēs savu pirmo apaļo - 5 gadu jubileju. Teātris dibināts 2019. gada 14. aprīli, tieši Pūpolsvētdienā, un tādēļ ieguvis arī savu nosaukumu.

Trupa sastāv no entuziastiem ar dažāda līmeņa teatrālo pieredzi: kāds uz skatuves kāpj pirmo reizi, citam  teātris ielikts jau šūpuli, taču visus nenoliedzami vieno aizrautīga interese par skatuves mākslu. 2019.gada oktobrī bijusi pirmā iestudējuma pirmizrāde, bet pērnajā rudenī Bergenā festivālā „PLATS solis” izrādītā “Vienas telpas esence - Virtuve” ieguva augstāko novērtējumu un saņēma iedvesmojošu atsauksmi no aktiera un režisora Intara Rešetina:

„… šis bija Brīnumiņš. Jūs mani aizvedāt tik emocionāli piepildītā pasaulē, tik asociatīvā, ka es tiešām jutos emocionāli piepildīts. Manu fantāziju atslēdzāt vaļā - tas bija tik daudz slāņaini, tik iedarbīgi… Jūs runājat globāli, pāri visam - un tas trāpa, tas silda, tas priecē. PLATS solis ir sperts, lai jums izdodas! Jūs esiet lieliski, dāņi.”