Kopš pagājušās vasaras grandiozajiem Dziesmu svētkiem latviešu mīlestība uz dziesmu, kori un dziedāšanu nav rimusi. Pat tieši otrādi – šķiet, tā kļuvusi vēl varenāka un vērsusies plašumā. Koris – tā ir vieta, kur dziedāt, iepazīties, satikties, draudzēties, iedvesmoties un sajust latvisko vidi. „Latviešiem pasaulē” sveiksim divus gaviļniekus, kuri aprīlī svinēs savas apaļās jubilejas - Norvēģijas latviešu kori „Laipa” un Frankfurtes sieviešu kori „Silava”.

Ar vērienu, divu dienu garumā savu dziesmoto 20gadi atzīmēs Norvēģijas latviešu koris „Laipa”. Koncertā „Sanāciet, sadziediet, sasadancojiet” jubilāri uzstāsies kopā ar gan ar vietējām diasporas kolektīviem - dejotājiem, Latviešu bērnu skoliņu un teātri, gan viesu koriem - Rēzeknes jaukto kori "Ezerzme" un Īrijas latviešu kori "eLVe". Svinības turpināsies nākamajā dienā, kad latviešu skaistākās  tautasdziesmas pārsteigs vietējo publiku un pieskandinās visu Oslo – „stand- up” koncerts iecerēts ļoti eksotiskā un romantiskā vietā - uz Oslo Operas jumta! „Latviešiem pasaulē” par gaidāmajām svinībām plašāk uzzinājām no Norvēģijas latviešu kora „Laipa” prezidentes, arī Latvijas vēstniecības Norvēģijā „kultūras atašejas” Līgas Olsenas.  

Savukārt uz pāris dienām Latvijā ieradusies un LR2 studijā viesosies Frankfurtes Latviešu biedrības vadītāja un kopš šī gada arī PBLA priekšsēdētāja vietniece Mārīte Kļaviņa (attēlā). Mārīte pagājušajās Saeimas vēlēšanās bija Frankfurtes vēlēšanu iecirkņa vadītāja, arī šobrīd viņas uzmanības centrā projekts, kura mērķis diasporu motivēt gaidāmajām EP vēlēšanām. Bet, lai multinacionālajā Frankfurtē popularizētu Latvijas vārdu, ikgadējos pilsētas organizētajos svētkos tiek izmantota iespēja piedalīties ar Latvijas stendu.

Šogad savu 9to gadadienu svinēs gan Frankfurtes Latviešu biedrība, kuras paspārnē darbojas latviešu skoliņa „Zīļuks” un TDK „Dimdari”, gan Frankfurtes sieviešu koris „Silava”.  Aprīļa nogalē „Silava” rīko savu apaļās 10tās dzimšanas dienas koncertu. Korī dzied ap divdesmit Frankfurtē un tās tuvumā dzīvojošās latvietes, kuras vieno vēlēšanās kopt savas dzimtenes ilgās un dzīvīgās dziedāšanas tradīcijas arī savā mītnes zemē. Protams, dziedātāju rindas ar savu skanīgo balsi kuplina arī Mārīte Kļaviņa.