Šai dienā, 17. decembrī pirms 95 gadiem dzimis latviešu tautas Āksts un Traģiķis, izcilais aktieris un dziedātājs Edgars Liepiņš, un jubilāru atceras Latvijas radio 2.
Neparastā talanta īpašnieks Edgars Liepiņš ir dzimis 1928. gada 17. decembrī Valkas apriņķa Zeltiņu pagastā sešu bērnu ģimenē. Pabeidzis Meņģeles septiņgadīgo skolu 1945.gadā nākamais aktieris dodas uz Rīgu un iestājas Leona Paegles 1.vidusskolā (tagadējā Rīgas Valsts 1.ģimnāzija).
Par skatuves mākslinieka karjeru Edgars pat neesot sapņojis, viņa mūža liktenīgā nejaušība bija 1947.gada sastapšanās ar novadnieku Haraldu Topsi, kurš ierosināja mācīties par aktieri, un Liepiņš iestājās toreizējā Teātra un horeogrāfijas vidusskolā, kas vēlāk kļuva par LPSR Valsts teātra institūtu.
Augstskolu Liepiņš beidza 1951. gadā un kļuva par Jaunatnes teātra aktieri, kur liela daļa lomu bija zēni un jaunieši, kā Gustavs Emīlā un Berlīnes zēnos vai Rūdis Ilzes Indrānes Lazdu laipā. Tikai 1966. gadā, kad Liepiņš kļuva par galvenās lomas tēlotāju Leģendā par Tilu Pūcesspieģeli, viņu beidzot ierindoja starp Latvijas spožākajiem aktieriem, un Tila loma ir un paliek viens no augstākajiem Liepiņa aktieriskajiem sasniegumiem.
Paralēli dramatiskām lomām, Edgars Liepiņš allaž bijis izcils komiķis, un uz ilgu laiku ieguva Hugo Diega zīmogu. Tas bija Mirdzas Ramanes karikatūru tēls, kam TV uzvedumos bija daudz jādzied, un Liepiņš uzsāka patstāvīgus koncertus pa Latviju. Uzņēmīgais aktieris ar lielu entuziasmu 1978. gadā kopā ar komponistu Raimondu Paulu ķērās pie skaņuplates ieraksta, bet cenzūra to aizliedza un programma Trīs runči ceļoja nelegālos magnetofona ierakstos no rokas rokā. Ar Paulu vēl tapusi kopīga Ernesta Disberģa vārsmu programma Rīga toreiz, Rīga – šodien, 80. gados Liepiņš izveidojies vairākas tautasdziesmu programmas – kopā ar komponistu Mārtiņu Braunu (Tas ko Zenta neatļāva jeb Gods Tev un tavam suņam) un Juri Kulakovu.
Kopā ar Pērkona mūziķiem tapa projekts Ārprāc '88 par godu dziedošā aktiera 50. jubilejai, kurā skanēja dziesmas ar latviešu klasiķu dzeju. Jubilejas koncerts notika 1988. gada 17. decembrī lielā salā Mežaparka lielajā estrādē, kas bija klausītāju pilna. 1990. gadā Edgars Liepiņš kopā ar vairākiem jaunās paaudzes popdziedoņiem devās turnejā Latvijas zvaigznes, savienojieties Latvijas radio bigbenda pavadībā. Savu izcilo komiķa talantu Liepiņš demonstrēja ikvienā savā koncertā, viņa balss iemūžināta arī raidlugās, viņš filmējies kino, un 1992. gadā viņš vadījis pirmo Maestro Paula iedibināto Latvju ziņģes sarīkojumu Brīvdabas muzejā.
Dzīves pēdējos gados Edgars Liepiņš smagi slimo, aktiera dzīvesceļš noslēdzas 1995. gada 13. septembrī, bet pēc nāves viņš mums joprojām liek skaļi smieties par savām dzīvespriecīgajām dziesmām un just aizkustinājumu, kad skan skumjās melodijas šai neatkārtojamajā balsī.