15. maijā LR2 „100-gades dziesmu krātuvē” tikāmies ar mūziķi Daci Tihovsku. Nedaudz vairāk par mēnesi atlicis līdz vērienīgajam LR2 Vasaras saulgriežu - 21. jūnija projektam „Gadsimta Garākā Līgodziesma”, folkloras festivālam „Baltica” un Vispārējiem Dziesmu svētkiem. Visos šajos notikumos ar savu skanīgo balsi būs arī Dace - folkloras kopas „Ilža” vadītāja un muzikālās Tihovsku ģimenes mamma.

Pirms vairākiem gadiem Tihovsku ģimene uzvarēja TV šovā „Dziedošās ģimenes”. Skatītājus apbūra  gan abi bērni - mazā, sirsnīgā Laima un staltais, vīrišķīgais Dagnis, gan viņu sievišķībā starojošā  mamma Dace.  Tolaik daudzus pārsteidza tas, ka ģimene daļu no šovā par uzvaru iegūtās naudas balvas nolēma ziedot Ludzas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcai. Īpaša draudzība daudzu gadu garumā viņus vieno arī ar LR2 - dziedošie Tihovski uzstājušies koncertos „Manas tautas dziesmas” gan Rēzeknes „Gorā”, gan Rīgā, Dailes teātrī, savukārt folkloras kopa „Ilža”, kuru vada Dace, piedalījusies gan lielkoncertos „Latvija līgo”, gan ievijusi savu balsi LR2 saulgriežu projektā „Gadsimta garākā līgodziesma”, un, protams, to darīs arī šogad. Lai arī īsti Latgales patrioti, dziedošie Tihovski tomēr labprāt iedvesmo arī mūsu sportistus - ar lepnumu viņu atmiņās saglabāts brīdis, kad Arēnā Rīga pirms hokeja spēles dziedājuši Latvijas valsts himnu.

Par atmiņām un emocijām, kas pārņēmušas Mežaparkā, lielajos Dziesmu svētkos, par pārsteigumu, kas piedzīvots, pirmo reizi skatoties Daces mīļāko filmu „Cilvēka bērns” un tajā izdzirdot arī savu balsi, arī mazliet par skatuves aizkulisēm - „100-gades dziesmu krātuvē”!

Dace Tihovska izvēlējās: 

skaņdarbu "Manai dzimtenei" Dziesmu svētku kora izpildījumā

 
savas, Tihovsku ģimenes, izpildīto skaņdarbu "Skaista mana tēva sēta"
 
 
kā arī dziesmu "Auga, auga rūžeņa" Ludzas lauku mūzuikas ansambļa izpildījumā un
Zvaigžņu kora izpildīto dziesmu "Līgo, māmiņ, līgodama", kuras klausieties audio
pielikumā