Oktobra vidū tika pasniegta ikgadējā „Latvijas Ārstu biedrības Veselības gada balva”, ar kuras palīdzību Latvijas simtās jubilejas gadā  tika izteikta pateicība tiem cilvēkiem, kuri ar savu darbību veicinājuši moto „Vesels cilvēks – veselā pasaulē”. 1. novembra rītā LR2 studijā viesojās apbalvojuma nominācijā „Gada cilvēks sabiedrības veselībā” ieguvējs - Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis. Profesors epidemioloģijas pamatnostādnēs izglītojis veselu latviešu ārstu paaudzi, ar viņa iniciatīvu 90 gados izveidota sabiedrības veselības katedra, kuru absolvējuši vairāk nekā simts augstas klases speciālisti, kuru uzdevums ir vienlaikus gan aizsargāt iedzīvotājus no veselības riskiem, gan rūpēties par veselībai labvēlīgas vides un apstākļu nodrošināšanu.

Ģirts Briģis ārsta diplomu Rīgas Medicīnas institūtā ieguvis pirms 40 gadiem, izglītību papildinājis Barselonā, Madridē, Romā, Florencē, Gēteborgā, Zalcburgā, Budapeštā un Kembridžā, bet savu profesionālo karjeru sācis vēl studiju laikā, strādājot par medicīnas māsu Rīgas pilsētas 1. slimnīcā.

„100-gades dziesmu krātuve” kopā ar profesoru Briģi piedāvāja ne vienu vien pārsteigumu - izrādās, viņš ir ne tikai cienījams mediķis, bet 70. gados spēlējis Latvijas Valsts Universitātes vokāli instrumentālajā ansamblī „Inversija", kurā muzicējuši topošie ārsti, juristi un ķīmiķi. Nākamā gada simtgadnieces - LU interneta mājaslapā varam atrast arī kādu amizantu stāstu, kas pārpublicēts no 1974. gada oktobra laikraksta "Padomju Students"- par VIA "Inversija" braucienu uz Kijevu pie topošās Černobiļas atomstacijas cēlājiem. "Mēs – tie esam LVU komjauniešu aģitbrigāde: astoņi "Danča" dejotāji, vokāli instrumentālais ansamblis "Inversija"  un grupas vadītāja – Ilze Trautmane. Mūsu uzdevums – parādīt Ukrainas iedzīvotājiem daļiņu no mūsu tautas dziesmām un dejām." Īsi pirms koncerta ansambļa dalībnieki konstatējuši, ka nav viena svarīga instrumenta  – klavieru. "Arī visoptimiskākā puiša Ģirta seja kļūst domīga, bet nedrīkstam taču publikai, kas tā jau tik ilgi gaidījusi, likt griezties uz māju pusi. "

LR2 „100-gades dziesmu krātuvē” klausītājiem bija iespēja dzirdēt kādu patiesi vēsturisku ierakstu - no tā laika „Inversijas” - tautasdziesmu, kuras apdares autors ir tagadējais profesors, toreizējais students un pianists Ģirts Briģis. Un vēl - izrādās, mūziķa talantu pārmantojis arī viņa dēls Reinis.

Ģirts Briģis izvēlējās:

skaņdarbu "Trīs sidraba upītes" grupas 'Inversija" izpildījumā

 
sava dēla Reiņa Briģa izpildīto dziesmu "Klāt jauna diena"
 
 
Zigmara Liepiņa skaņdarbu "Es atnācu uguntiņu" Mirdzas Zīveres izpildījumā
 
 
grupas "Opus Pro" hitu "Rozā lietus"