Pēc pāris dienām saulainajās Kanāriju salās sāksies sieviešu Pasaules kausa izcīņa basketbolā. Varam būt lepni, ka planētas 16 spēcīgākos izlašu vidū būs arī mūsējās – Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība. Par savām bijušajām „cīņas biedrenēm” īkšķi turēs arī  LR2 20. septembra viešņa, viena no spožākajām Latvijas basketbolistēm, bijusī  mūsu basketbola izlases kapteine, pirms desmit gadiem atzīta par Eiropas labāko basketbolisti - Anete  Jēkabsone-Žogota. Anetes titulu klāstā ir arī Latvijas gada sportistes nominācija un Eiropas labākās jaunās basketbolistes tituls, kā arī uzvara Eirolīgas FIBA Superkausā sievietēm.

Savas sportiskās karjeras laikā Anete spēlējusi arī Francijā, Krievijā, Turcijā un ASV,  ir divkārtēja Eirolīgas čempione, reizi uzvarējusi Eiropas kausā, turklāt kļuvusi par Latvijas, Francijas, Turcijas un Krievijas čempioni. Atzīstot, ka Anete ir ne tikai spilgta sportiste, bet arī personība, kura ieguldītais darbs un panākumi likuši mūsu valsts vārdam izskanēt pasaulē, veicinot Latvijas atpazīstamību un sieviešu basketbola popularitāti, viņai savulaik bijis tas gods pārstāvēt Latviju unikālā projektā „29 eiropietes līdz Savienības jumtam", kurā 29 Eiropas Savienības dalībvalstu sievietes vienojās kopīgā mērķī - uzkāpt Eiropas augstākajā virsotnē - Monblānā (4810 metri).

Bez tam, ja šobrīd priecājamies par divu mūsējo basketbola zvaigžņu – Porziņģa un Bertāna startiem basketbola mekā NBA, tad jāpiezīmē, ka Anete Jēkabsone-Žogota ir vienīgā latviete, kuras pirkstā mirdz 2014. gadā nopelnītais Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) čempiones gredzens.

Viena no retajām mūsu tautietēm, kura reiz tikusi aicināta uz pieņemšanu Baltajā namā, 20. oktobra rītā plkst. 10.30 viesojās arī LR2 ēterā un pievienoja savas  dziesmas „100-gades dziesmu krātuvei”.

Anete  Jēkabsone-Žogota izvēlējās:

Ritas Trences izpildīto dziesmu "Pie jūras dzīve mana"

 
instrumentālo skaņdarbu no kinofilmas "Ilgais ceļš kāpās"
 
 
dziesmu "Vālodzīte" Žorža Siksnas izpildījumā
 
 
skaņdarbu "Nelaid, māte bērnus mežā" grupas "Turaidas roze" izpildījumā