19. jūnijā plkst. 10.40, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Īrijas latviešu kori „LA’IR” un viņu diriģenti Rasu Stonkus.

Īrijas latviešu koris „LA’IR” ir pati jaunākā dziedošā kopa ne vien Zaļajā Salā, bet vispār latviešu diasporā pasaulē. Nosaukumam „LA’IR”  esot vairāki skaidrojumi :  saīsinājums no „Lai IR”  vai arī  pirmās zilbes no vārdiem „LATVIJA” un „ĪRIJA”.

Kaut gan koris darbojas tikai deviņus mēnešus, tomēr ir cītīgi strādājis, lepojas ar iegūtajiem labajiem punktiem Dziesmu svētku skatē un būs to ārvalstu latviešu koru vidū, kas Dziesmu svētkos dziedās Mežaparka lielajā estrādē. Lai noslīpētu svētku noslēguma koncerta repertuāru un sagatavotos videoskatei, trīs dienu garumā pat tikusi organizēta kora nometne, kurā meistarklases vadījis diriģents Gints Ceplnieks.

 „LA’ IR” sastāv no trīsdesmit sešiem „dziesmas ķertiem” draugiem, kuriem patīk ne vien dziedāt, bet arī būt kopā un kopā darīt dažkārt pavisam trakulīgas lietas. Kori vada bijusī liepājniece kura ir beigusi Liepājas Emīla Melngaiļa mūzikas koledžu- diriģente Rasa Stonkus, un dibināšanas brīdī ticis vienprātīgi nolemts, ka kolektīva mērķis būšot ne tikai muzicēt un ar saviem radošajiem sasniegumiem priecēt citus, bet arī veicināt pozitīvismu un draudzīgumu apkārtējā sabiedrībā. Koristi vēlas veidot ģimeniskas un sirsnīgas attiecības ne tikai savā starpā, bet arī ar jebkuru citu kopu, nodibinājumu vai biedrību, kas darbojas latvisko sakņu, tradīciju un dzīvesziņas saglabāšanā jebkur pasaulē.

Pašlaik dziedātāji cītīgi gatavojot kora “LA’IR” karogu un, gaidot Dziesmu svētkus, aktīvi piestrādā un pilnveido savus tautastērpus, bet dažiem, par godu Latvijas simtgades svinībām, top pilnīgi jauns tautastērps. Jaunie tērpi tiks ieskandināti 21. jūnijā „Gadsimta garākajā Līgodziesmā”, kad „LA’IR” koristi plkst. 20.15 pievienos savu balsi LR2 ēteram no Dublinas.