Gadsimta Garāko Līgodziesmu ieskandināsim kopā ar diviem Eiropas latviešu kolektīviem - Austrijas,  Grācas latviešu jaukto kori „Pilskalns” un tā diriģenti Ilzi Dūmiņu - Kroju un latviešu kori „Rietumvējš” no Dānijas un kora prezidenti Inetu Sokolowski.

Grācas latviešu jauktais koris "Pilskalns" tika dibināts  2015. gada rudenī, kad diriģente Ilze Dūmiņa - Kroja ap sevi sapulcējusi Grācā un tās apkārtnē dzīvojošos latviešus un Latvijas draugus, kam tuva dziedāšana un latviešu kultūra. Koris uzstājas dažādos vietējos un latviešu kopienas rīkotajos pasākumos, kā arī kopā ar Vīnes Latviešu kori piedalījās 2018. gada simtgades Dziesmusvētkos Rīgā. Arī šobrīd dziedātprieks nav mazinājies, kolektīvs turpina no visas sirds darboties, savā repertuārā liekot uzsvaru uz latviešu tautasdziesmām. Dziedātāji atzīst, ka Grācas latviešu jauktā kora "Pilskalns" mākslinieciskā vadītāja  Ilze Dūmiņa - Kroja  esot viņu dārgums un sirds, apveltīta ar spēju motivēt un iedrošināt, lai dziedāt spētu visi, kas vien to vēlas. Visticamāk, ka šo degsmi un meistarību Ilze  mantojusi no savā tēva, pazīstamā un leģendārā Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģenta Jāņa Dūmiņa. 

Sācies kā maiga vēja pūsmiņa meiteņu ansambļa veidolā, vairāk nekā 10 gadu laikā pieņēmies spēkā un izaudzis par kārtīgu jaukto kori, kura balss atskanējusi gan latviešu - dāņu biedrības un kora mājvietas - Vejles pilsētas  (pilsēta Dānijas  dienvidaustrumos)  pašvaldības organizētos pasākumos, gan Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, gan Eslingenas Dziesmu svētkos, arī latviešu dienās Edinburgā, Kanādas Dziesmu svētkos Toronto un Minesotas Dziesmu svētkos ASV. Kolektīva repertuārā ir dziesmas gan latviešu, gan arī angļu un dāņu valodā. „Rietumvēja” koristus vieno dziedātprieks, un viņi ir pārliecināti, ka dziesma var saliedēt, iepriecināt, palīdzēt tikt cauri grūtībām un ieviest cerību. 

21.jūnija vakarā plkst. 20.45 ( pēc LV laika) „Gadsimta Garākā Līgodziesma” uz brīdi piestās Austrijas otrajā lielākajā pilsētā Grācā, kur to satiks Grācas latviešu koris „Pilskalns”, bet nedaudz vēlāk - plkst. 21.15 ( pēc LV laika) Gadsimta Garākā Līgodziesma atskanēs no Vejles fjordiem, kur LR2 ētera tiešraidē to skandēs  latviešu - dāņu biedrības jauktais koris „Rietumvējš”.