Gadsimta Garāko Līgodziesmu ieskandināsim kopā ar Latvijas Kultūras akadēmijas jaukto kori “Sōla” un tā diriģentu, arī dziesmu svētku virsdiriģentu Kasparu Ādamsonu un Parīzes latviešu kori „Latve” un tā diriģenti Ināru Braži.

Viens no Latvijas izcilākajiem koriem, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla” šogad atzīmē savu ceturtdaļgadsmita  jubileju, un pamazām to sāk svinēt koncertos, kopā ar saviem klausītājiem. Ar īpaši jubilejai rakstītiem jaundarbiem dzimšanas diena jūnijā ieskandināta Dobeles Mūzikas skolas koncertzālē "Zinta", muzikālās svinības ar vairākiem jubilejas koncertiem turpināsies rudenī arī citos Latvijas novados, bet decembrī Rīgā kopā ar koncertu sola arī kūku.

“Sōla” cenšas neapstāties pie sasniegtā, gadu no gada uzlabojot māksliniecisko kvalitāti un vairojot kora atpazīstamību. Koris rīko solokoncertus ar dažādām programmām, pavisam nesen kopā ar maestro Raimondu Paulu uzstājās Imanta Ziedoņa 90. dzimšanas dienas koncertā, ik februāri sagatavo īpašu un atraktīvu Valentīndienas koncertsēriju, kā arī priecē klausītājus labdarības koncertos Latvijas pansionātos, aprūpes centros u.c. Koris labprāt piedalās Latvijā organizētos koru konkursos un gandrīz katru gadu izmanto iespēju piedalīties arī kādā koru konkursā ārzemēs, lai tādējādi popularizētu Latvijas koru un kormūzikas tradīcijas ārpus Latvijas robežām. Starpcitu, jauktais koris „Sōla” saņēmis visaugstāko punktu skaitu un novērtējumu šī pavasara Dziesmu svētku skatēs! Turot par viņiem īkšķi lielajā koru finālā un sveicot dzimšanas dienā, LR2 novēl: „Daudz baltu dieniņu!” 

Gluži vai simboliski un likumsakarīgi, ka LR2 „Gadsimta Garākajai Līgodziesmai” jau atkal pievienojies Parīzes latviešu koris „Latve”. Jo kolektīvs „piedzimis” pirms 10 gadiem - 2013. gadā, tieši vasaras Saulgriežos! Kora dibināšana aizsākusies ar latviešu priekšnesumu baltiešu Līgo svētkos Marly-le-Roi pilsētā, kas rīkoti sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību un Latviešu apvienību Francijā. Šobrīd kolektīva sastāvā ir ap 40 dalībniekiem. Bet visinteresantākais esot fakts, ka „Latves” sieviešu grupā dzied vienas vienīgas latvietes, taču vīru grupu papildina arī franču džentelmeņi. Oficiāli tas tiek skaidrots ar to, ka latviešu vīriešu Francijā neesot nemaz tik daudz, taču, ļoti iespējams, ka pie vainas ir tieši smukās un dziedošās latviešu meitenes, un tieši tāpēc francūži atrod laiku latviešu korim, kas tiešām esot apbrīnojami un fenomenāli! 

Koris sniedz koncertus ne tikai Francijā, bet arī sadarbojas ar citiem diasporas koriem, piedalījies Eslingenas Dziesmu svētkos, uzstājies koncertā par godu Latvijas un Baltijas valstu simtgadei Orsē muzejā Parīzē. Pērn kopā ar Briseles un Nīderlandes latviešu koriem un dziedātāju Igo un komponistu Jāni Strazdu  sagatavojis koncertprogrammu, ar kuru novembrī, Latvijas dzimšanas dienas laikā, priecējis klausītājus Francijā, Nīderlandē un Beļģijā.