Gadsimta Garāko Līgodziesmu ieskandināsim kopā ar Itālijas latviešu kori „Saule” un tā diriģenti Ilzi Atarto, kā arī "Jaunpils jaukto kori" un diriģenti Lāsmu Pommeri. 

 

Itālijas latviešu koris „Saule” dibināts 2015. gada rudenī ar sapni dziedāt Mežaparka estrādē Latvijas simtgades Dziesmu svētkos. Korī pulcējušās gandrīz divdesmit Ziemeļitālijā un itāļu Šveicē dzīvojošas latviešu dāmas un pāris drosmīgu itāļu kungu. Sākotnēji kolektīvs darbojies virtuāli, bet jau tieši Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī, pirmo reizi saticies klātienē un valsts svētkos sniedzis priekšnesumu. Savos pirmsākumos radies kā Milānas latviešu koris, bet, tā kā dalībnieku ģeogrāfija paplašinājusies, pārdēvēts par Itālijas latviešu kori. Pandēmijas laikā kolektīvs aktīvi darbojies Zoom mēģinājumos, tam pievienojušies dziedātāji teju no visas pasaules un nu jau uz Dziesmu svētkiem Latvijā dosies 36 dziedātājas no visas Itālijas, Šveices, Grieķijas, Spānijas, Luksemburgas, Vācijas, Polijas, Latvijas un pat Čīles! Kopā veiktie kilometri uz mēģinājumiem un pasākumiem mērāmi tūkstošos! Pērnajā vasarā „Saule” piedalījusies Eslingenas dziesmu svētkos, bet šīs vasaras svētku pasaules latviešu saieta namā Ķīpsalā varēsim baudīt „Saules” , Frankfurtes kora „Silava” un „Eslingenas orķestra” kopīgi veidotos priekšnesumus.

 

Jaunpils novads var lepoties ar bagātīgu kultūrmantojuma klāstu. Šeit atrodas valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi – Jaunpils baznīca, Jaunpils viduslaiku pils, Jaunpils muižas parks, Dievkalns un Veckuipju pilskalns, kā arī dažādi vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļi. Jaunpils novada kultūrvēsture saistīta ar izcilā latvieša Krišjāņa Barona vārdu. Viņš dzimis Struteles muižā, un tās teritorijā bijušas viņa dzimtas mājas. Jaunpils kultūras vērtību vidū noteikti var ierindot arī visai raženu radošo mūžu piedzīvojušo gandrīz vai mūsu valsts vienaudzi - "Jaunpils jaukto kori". Kolektīva deviņdesmit piektā jubileja tikusi nosvinēta ar vērienīgu koncertu „Kino mirkļi mūzikā”, bet nu jau drīz viņus varēsim saukt par simtgadniekiem, jo kora pirmsākumi rodami 1923/24.gada sezonā, kad tas ticis dibināts  pie Jaunpils Sadraudzīgās biedrības.

 

Gluži simboliski un maģiski - 21.jūnijā gada garākās dienas uzlecošo sauli LR2 tiešraidē modinās un sveiks Itālijas latviešu koris „Saule”, kurš būs ieradies Latvijā un pašā rīta agrumā viesosies LR2 studijā! Bet pēcpusdienā, plkst.15.15 Gadsimta garākā Līgodziesma LR2 ēterā atskanēs Jaunpils jauktā kora sniegumā.