Jau otro reizi Latgaliešu kultūras ziņu portāls lakuga.lv kopā ar Latvijas Radio Latgales studiju aicinās rakstīt pasaules diktātu latgaliešu rakstu valodā. Pasaules diktāts latgaliešu rakstu valodā pirmo reizi notika pagājušajā gadā.

Neskatoties uz to, ka vairumam latgaliešu nav bijusi iespēja apgūt savas dzimtās valodas rakstu tradīciju, valodai ir liela nozīme gan ikdienas saziņā, gan dažādās publiskās aktivitātēs. Iniciatīvas mērķis ir popularizēt latgaliešu valodu un veicināt tās lietojuma pieaugumu, saka diktāta idejas autore un portāla lakuga.lv redaktore Vineta Vilcāne.

Ideja par diktātu man radās, kad tuvojās latviešu valodas diktāts, un es sāku domāt, ka varam taču arī latgaliski to darīt, jo līdz šim latgaliski diktāts nav bijis.

Ikviens interesents varēs klausīties diktātu 3. novembrī Latvijas Radio 1. programmā, un pēc tam arī pārbaudīt savas rakstīšanas prasmes.

“Diktāta teksts skanēs sestdien raidījuma “Kolnasāta” izskaņā. Pēc tam varēs ienākt portālā lakuga.lv, kur būs nopublicēts pareizais teksts, un katrs pats varēs pārbaudīt kā ir veicies. ”

2011. gada tautas skaitīšanas dati liecina, ka ikdienā latgaliešu valodu lieto aptuveni 8,8 % Latvijas iedzīvotāju.