Šodien, 15.augustā Rēzeknē sākas starptautiskais īsfilmu kinofestivāls “Open place”. Festivālā četru dienu garumā būs iespēja vērot gan konkursa īsfilmas, gan ārpus konkursa programmu: kinofilmas, koncertus, radošas tikšanās ar aktieriem un režisoriem.

Starptautiskā īsfilmu kinofestivāla “Open Place”, kurš Rēzeknē notiek nu jau sesto gadu, viens no centrālajiem notikumiem ir īsfilmu konkurss, kurā šogad no aptuveni 400 filmām, tika izvēlētas 25 labākās, no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Norvēģijas, Vācijas, Gruzijas un vēl citām valstīm.

“Man ir prieks, ka ar katru gadu kinofestivāla auditorija pieaug. Tas arī skatītājiem ir darbs, jo ir jādomā līdzi, tā kā jaunie režisori mēģina risināt kaut kādus sasāpējušus jautājumus, problēmas,” stāsta festivāla mākslinieciskā vadītāja Iveta Graudiņa.

Kinofestivālā tiek piedāvāts ārpus konkursa programmā daudzveidīgs pasākumu klāsts. Tikšanās ar aktieriem, koncerti, izrādes un, protams, kinofilmas.

“Skatītājiem tiek piedāvātas jaunākās Latvijas filmas, piemēram, "Bille". Ir Krievijas pilnmetrāžas filmas - “Dēls”, kur vienā no lomām ir aktieris Andris Keišs, un īsfilma “Almanahs”. Un vēl trešā filma “Dominika”. Pie īsfilmu programmas jāpiemin arī trīs arābu valstu īsfilmas un vēl viena poļu kino studijas “Munks” īsfilmu programma."

Svētdiena paredzēta īpaša kino diena arī mazajiem skatītājiem. Konkursa īsfilmas žūrija vērtēs labāko režisora, scenārija, operatora, aktrises un aktiera darbu, piešķirot arī galveno “Grand Prix” balvu. Festivāla noslēguma ceremonijā svētdien tiks noskaidroti konkursa īsfilmu “Open place” laureāti.