Jau 38. reizi rudenī mākslinieki no dažādām Latvijas vietām ieroradas Krāslavā, lai  iemūžinātu krāšņākās un savdabīgākās šīs Dienvidlatgales pilsētas vietas un ainavas - īpašo koka apbūvi, baznīcas un protams Daugavu.

„Katru gadu rudenī gājputni dodas prom un mākslinieki dodas uz Krāslavu, lai gleznotu mūsu Krāslavas skaistās ielas, namus, puķes, kokus un visu pārējo,”

vietējā novada pašvaldības pārstāve Inga Kavinska stāsta, vietējās mākslinieces Ritas Barčas vārdā nosauktais mākslas plenērs “Krāslavas palete” – visu aizvadīto nedēļu jau tradicionāli pulcināja turpat vai divus desmitus mākslinieku.

Tā Ziedonis Bārbals uz nelielo pierobežas pilsētu gleznot atbraucis no Jēkabpils: 

„Gleznoju Krāslavas skaistākās vietas, kas tā aizrauj un interesē, pašreiz tā ir katoļu baznīca.

Pa gadiem es tā ar pārtraukumiem, pagājušā gadā biju, šogad, kopš 2005.gada piedalos. Dienā divus trīs darbus var uzgleznot, ja labs laiks un labi padodas. ”

Plenēra laikā tapušos darbus pilsētnieki un viesi varēja aplūkot aizvadītajās brīvdienās notiekošajā Miķeļdienas tirdziņā, turpina Kavinska:

„Publika, apmeklējot tirdziņu, iepērkoties miesai, iepērkas arī garam, bauda šo plenēru. Plenēra būtība ir tāda, ka katrs mākslinieks vienu gleznu dāvina pašvaldībai.”