Turpinās pieteikšanās Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks”. To šogad pasniegs 10. reizi, cildinot spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā 2017.gadā.

Tā ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus un paveikto latgaliskās kultūras dzīvē.

“Lai suokumā pi Boņuka tyktu, ir juoaizpylda dasacejuma anketa, i piec tam žureja vērtēs i sprīss kluotīnē i nakluotīnē”, stāsta viena no pasākuma organizatorēm Edīte Husare.

Balvu pasniegs trīs kategorijās – sabiedrība un kultūra, mūzika un literatūra, katrai no tām ir vairākas nominācijas. Pretendentus var pieteikt tādās nominācijās kā – par latgaliešu valodas popularizēšanu, gada debija mūzikā, labākais sniegums literatūrā un citās. Pieteikumus par 2017. gada zīmīgiem notikumiem latgaliskajā kultūrā gaida līdz 10. janvārim. Pretendentus var pieteikt ikviens, organizatori aicina nekautrēties un pieteikt arī pašiem savu veikumu.

“Byus cīši daudz vadeituoju, kas nav kotru godu, taipat byus latgalīšu grupys, muziki, kas 2017. godā beja kū ta izdarejuši, lai jūs paaicynuotu. Nominacejis meisīs ar dažaidim muzykalim prīkšnasumim. Mes grybam, lai kotru reizi ceremonejā ir puorstuovāti vysi tī žanri, lai ir koč kas nu šlagermuzykys, tautys muzykys, akademiskuos, teišom, lai ir vysi spylgtuokī, kas goda laikā bejušs,” tā Edīte Husare.

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” svinīgā ceremonija notiks 25. februārī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS.