Jau šīs nedēļas nogalē no 15. - 17.jūnijam  Daugavpilī notiks Pirmais Starptautiskais leļļu festivāls. To rīko  Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, sadarbībā ar Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģildi. Leļļu festivāla laikā tiks atklātas divas leļļu izstādes, kopskaitā tās būs pāri par 200 dažāda lieluma veidu lelles, ko piedāvās aplūkot 25 leļļu meistari no  7 pasaules valstīm.

Izstādes, koncerti, meistarklases bērniem un pieaugušajiem un daudz citu pārsteigumu, to Pirmā Starptautiskā  leļļu festivāla laikā Daugavpilī sola pasākuma rīkotāji - pilsētas Novadpētniecības un mākslas muzejs. Šāds festivāls būs pirmais pilsētā. Centrālais tā notikums - divas izstādes, stāsta muzeja vadītāja Ruta Giptere .

Festivālā piedalīsies 25 rotaļlietu un autorleļļu mākslinieki no 7 valstīm (Latvijas, Baltkrievijas, Somijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Vācijas). Festivāla laikā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā būs skatāmas divas unikālas autorleļļu izstādes: privātkolekciju izstāžu zālē tiks atklāta leļļu dāvinājuma izstāde, kas sniegs ieskatu dāsnajā leļļu dāvinājumā, ko muzejs šogad saņēma no vairākiem starptautiski atzītiem leļļu meistariem. Savukārt izstāžu zālē darbosies unikāla festivāla dalībnieku atvesto leļļu ekspresizstāde, kas būs skatāma tikai 3 dienas, no 15.līdz 17.jūnijam.

Tā būs iespēja paraudzīties uz plašo un tik dažādo leļļu  pasauli caur 25 autorleļļu mākslinieku roku darinātajiem darbiem, sola Ruta Giptere. Ne tikai aplūkot lelles, bet arī pašiem iesaistīties to darināšanā, tā būs vēl viena Starptautiskā leļļu festivāla iespēja Daugavpilī.

Muzeja pagalmā darbosies radošās darbnīcas un meistarklases bērniem un pieaugušajiem, face-art un foto stūrītis, leļļu tirdziņš, būs skatāmi koncerti, bet bērnus izklaidēs animatori.

Šis pirmais leļļu festivāls Daugavpilī risināsies no 15. - 17.jūnijam, un visdrīzāk tas kļūs par regulāru un tradicionālu pasākumu pilsētā.