Augšdaugava, kur upe met vairākus lokus, ir viens no ainaviski krāšņākajiem likteņupes Daugavas posmiem, ar vairākiem kultūrvēsturiskiem un vērtīgiem dabas objektiem, kurus iecienījuši daudzi atpūtnieki. Taču Daugavas senleja un upes krasti, kas atrodas dabas parkā “Daugavas loki” nebūt nav tik pieejami ūdens tūristiem, turklāt, nereti šīs nepieejamības dēļ cieš pati daba. Lai nāktu pretī gan atpūtniekiem, gan, lai mazinātu slodzi dabai, Daugavpils novadā Daugavas krastos šobrīd ierīko pieturas punktus ūdenstūrisma cienītājiem.

Lai arī šobrīd Daugava ir ziemas miera stadijā, iestājoties siltākam laikam upes krāšņākās vietas, īpaši parkā Daugavas loki, atdzīvojas, jo tās jau daudzu gadu garumā iecienījuši tūristi un ūdens atpūtnieki, apliecina Daugavpils novada domes vadītāja Janīna Jalinska.

Gadā parku Daugavas loki apmeklē vairāk nekā 50 tūkstoši tūristu. Tomēr Daugavas krasti nebūt nav tik pieejami, un tas rada vairākās problēmas gan cilvēkiem, gan pašai dabai, stāsta Daugavpils novada domes Attīstības pārvaldes Plānošanas nodaļas vadītāja Olga Lukaševiča.

Daugavas loki ir unikāli upes krastā līdz šim bija ļoti grūti atrast ērtu vietu, kur varētu atpūsties un pietauvot savu ūdens transportlīdzekli. Atbilstošas infrastruktūras trūkuma dēļ, laivotāji izbradāja vērtīgos biotopus un veicināja stāvu nogāžu erozijas veidošanos. Ir jāatrod līdzsvars starp cilvēku un dabu

Tāpēc šobrīd parkā Daugavas loki Daugavas krastos tiek veidoti divi pieturas punkti – pie Dinaburgas (Naujenes) pilskalna un pie Slutišķu – Markovas dabas un kultūrvēstures izziņas kompleksa.

Krasta zonā būs iespējams ērti nolaist vai izvilkt laivu vai plostu, ērti izkāpt krastā un atpūties. Tāpat teritorija papildinās ar jauniem infrastruktūras objektiem  – nojumi ar galdu un soliem, tualeti, iekārtotu laivu nolaišanas- izvilkšanas vietu, piestātnēm – pontoniem, kā arī skatu platformu kuģa formā un koka rotaļu kuģi.

Jaunie objekti ūdens tūrisma cienītājiem būs pieejami jau šogad, aktīvās tūrisma sezonas laikā.