Mīlestībai "no pirmā acu uzmetiena" ir izskaidrojums - vismaz mūzikā, jo pētījumi apgalvo, ka mūsu muzikālajai gaumei pamati tiek ielikti bērnībā, kas man pagāja "saldajos astoņdesmitajos", kad pasaulē valdīja sintīpops.

Tiesa gan, padomju Latvijā astoņdesmitie nemaz nebija tik saldi un arī pašmāju sintīpops bija deficīts - un tieši tāpēc man "ausīs iekrita" grupas NEIMO M skaņdarbs "On My Way".

Kā sarunā atzīst NEIMO M dibinātājs un solists Mārtiņš Neimanis, kopš šī skaņdarba grupai vismaz interneta portālos "klāt piekabināts" sintīpopa žanrs, lai gan debijas albumā "Juku gadi"  skanējums krietni vien aizgājis indīmūzikas virzienā. Par to liecina arī Mārtiņa atbilde uz nenopietno "NeFormāta" jautājumu - kādas grupas viņš aicinātu uzspēlēt minifestivālu kopā ar NEIMO M:

es aicinātu uzstāties MARTAS ASINIS, priecātos, ja uz skatuves kāptu arī Oskars Tupuriņš un "Bēdubrāļi", duets TEHNIKUMS un kāds slepenais viesis - tas būtu īsts indīroka tusiņš!

Lai arī pats Mārtiņš ar mūziku nodarbojas jau ilgāku laiku, NEIMO M (Sandis Elsts - bass, Jānis Kašs - soloģitāra, Ansis Mežsargs - bungas) kopā muzicē tikai vienu gadu un tā laikā grupa ir ieguvusi otro vietu RadioNABA organizētajā jauno grupu konkursā "Hadrons", kā arī muzicējusi daudzās kultūrvietās, kā mūsdienās dēvē muzikālos krodziņus un bārus:

vietas, kur spēlēt, Rīgā un Latvijā tagad tiešām pietiek.

Tiesa gan, pagaidām mēs spēlējam par ceļanaudu un honorārus neprasām, jo es neuzskatu, ka mēs varam tos pieprasīt - no sākuma jāsavāc fani, jāuzspēlē kādā lielākā festivālā...

Kultūrvietas kā jauno mūziķu uzstāšanos platformu "NeFormātam" ir atzinuši daudzi, bet kas vēl, Mārtiņprāt, raksturo šībrīža Latvijas mūzikas vidi?

Mūsdienās notiek viss kas - ir tehniskās iespējas radīt, ir platformas, kur klausīties, tāpēc mūzikas piedāvājums, atšķirībā no deviņdesmitajiem gadiem, ir milzīgs...

Man pašam ļoti patīk tā dēvētie bedroom (apzīmējums neprofesionālai ierakstu studijai) ieraksti - tur ir daudz labas mūzikas, arī skanējumi ir ļoti individuāli...

Kā jau jebkurš nekomerciāls mūziķis, arī Mārtiņš nedomā par naudas pelnīšanu un tā vietā muzicēšanā viņu piesaista citas vērtības:

man muzicēšana ir pilnīga sevis izteikšana - es brīžiem pat domāju ritmā! Mūzika man ir pilnīga brīvība un pilnīga pašizpausme visgodīgākajā veidā!

"NeFormātā" izskan grupas NEIMO M dziesmas "31.janvāris", "Underwater", "Netici man", "Juku gadi" un "Vienmēr".