Grupas NEIMO M jauno mazalbumu "Mēnesgaismas" no viņu debijas albuma šķir veseli pieci gadi, tā kā šoreiz tiešām var piekrist sakāmvārdam, ka labs nāk ar gaidīšanu.

Vēl jo vairāk tāpēc, ka jaunajās dziesmās grupas solists un šī "NeFormāta" viesis Mārtiņš Neimanis dzied daudz drošāk un arī viņa kolēģu (Ansis Mežsargs - bungas, Sandis Elsts - bass, sintezators un Jānis Kašs - ģitāras) spēlēto instrumentu skanējums ir kļuvis gan niansētāks, gan agresīvāks:

Debijas albumu "Juku gadi" es ierakstīju mājās - kā mācēju, tā dziedāju, kā mācēju, tā rakstīju uz ļoti vājas aparatūras un es joprojām brīnos, ka šis albums skan pietiekami normāli.

Šoreiz esam ierakstījušies studijā un ieraksts ir pietuvināts dzīvajam skanējumam, lai beidzot parādītu cilvēkiem, kā mēs tiešām skanam...

Arī es uz skatuves jūtos brīvāk, vairs tik ļoti nekautrējos un, pat ja nodziedu ko nepareizi, man ir diezgan vienalga, jo man patīk pārvērst defektus par efektiem!

Sarunu ar Mārtiņu par sadarbību ar Juri Kulakovu un pašmāju domubiedriem, vietējās mūzikas scēnu un entuziasmu naudas veitā, kā arī Mārtiņa jauno grupu PĒRLE un mūziķa iecienītākajām Latvijas vietām klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

šobrīd Latvijas mūzikā notiek tāds foršs kosmoss - ir daudz mūzikas, ir pārstāvēti dažādi stili un tieši alternatīvā scēna šobrīd ir ļoti, ļoti skaista!

manuprāt, kultūrvietu priekš mūsu mazās valsts ir gana, arī katrā pilsētā ir kultūras nams, lai gan tajos ne vienmēr ir vajadzīga andergraunda stila mūzika, kas nav tik zināma, jo mēs esam šlāgeru lielvalsts.

Tomēr degunu nokārt nevajag, jo tiešām ir, kur spēlēt - Rīga ir pilna ar kultūrvietām, Liepājā ir trīs, tāpat Jelgavā, Rēzeknē, Daugavpilī, Cēsīs, Valmierā - tā kā uz priekšu, ņemieties, sadarbojieties, sapazīstieties un taisiet koncertus, kur vien tas ir iespējams un jo vairāk, jo labāk!

Par dziesmu lirikām un tekstiem - tos es rakstu pats; es nezinu, par laimi vai ne, bet es nemāku uzrakstīt "tukšu" dziesmu, man vienmēr visām dziesmām ir un būs vēstījums...

"NeFormātā" izskan visas četras dziesmas no grupas NEIMO M mazalbuma "Mēnesgaismas" - himna pavasarim "Sniegpulkstenīši", tituldziesma "Mēnesgaisma", postpanka noskaņās ieturētās filozofiskās "Kaijas" un liriskā "Zvaigžņu vainags".