Pāris reizes gadā „NeFormāts” iet pie saviem klausītājiem ar Latvijas dziesminieku ierakstiem un arī šai tumšajā rudens vakarā paklausīsimies dažus no tiem, sākot ar Karīnas Tatarinovas dziesmu "Baltā roze", kas vēsturē iegājusi kā savulaik leģionāru dziedāta dziesma.

Pēc tam rudenīgās noskaņas turpinās dziesminieki Arnis Miltiņš un Ieva Akuratere – viņu duets „Rudenīgās dienas” rodams pirms vairāk nekā divdesmit gadiem izdotajā Arņa Miltiņa dziesmu albumā „Tu pacel mani debesīs”, vēl piebildīšu, ka pats Arnis pirms nepilna mēneša ir ticis arī pie savu dziesmu grāmatas.

Pieminot Latvijas dziesminieku kustības aizsācējas Austras Pumpures gaidāmo 95.jubileju, klausāmies Austras savulaik pasaulē palaisto dziesmu "Visskaistākās ogas pasaulē" - šoreiz gan Dināra Gulbja izpildījumā. Šai vakarā labi iederas vēl viena Imanta Kalniņa komponētā dziesma - "Kad vēji kalnos rāpjas" Līgas Priedes un Andreja Grimma sniegumā.

Raidījuma izskaņā klausāmies trīs paaudžu dziesminiekus - ielu muzicēšanas aizsācējus brāļus Vanagus, Induli un Gati ar dziesmu "Nokrīt migla", tad mīlestībā rudenim dziesmā "Es dievinu rudeni" atzīsies jaunā, bet savu klausītāju jau atradusī Keitija Bārbale, "NeFormātam" izskanot ar mana Radio kolēģa Kārļa Kazāka Alsungas izloksnē izpildīto „Saul i dzierdējs dziedāšen”, kas ir rodama Kārļa pirms četriem gadiem izdotajā albumā „13 i 1”, kurā viena dziesma ir latviešu literārajā valodā, bet pārējās 13 – dažādās latviešu valodas izloksnēs.

Tāpēc droši varam teikt, ka Latvija nav liela, bet ir bagāta – gan ar izloksnēm, gan ar savu ceļu ejošiem dziesminiekiem!