Šī "NeFormāta" viesis ir Valdis Bērzvads, kurš pašmāju smagās mūzikas scēnā ir klātesošs no deviņdesmito gadu sākuma, kad ar Filharmonijā palienētu aparatūru līdzēja izskanēt INOKENTIJA MĀRPLA un RŪSAS koncertiem.

Vēlāk sekoja darbs par grupas HUSQUARN skaņu vīru un 1997.gada 14.februārī - pirmais paša organizētais smagās mūzikas festivāls "Ārprātīgais Valentīns".

Par festivāliem runājot, Valda kontā ir arī Rīgā savulaik notikušais smagās mūzikas festivāls "Baltijas saule", pēc kura beigām 2015.gadā tika uzsākts "Zobens un lemess" - divu dienu brīvdabas festivāls, kura programmā ir ne tikai smagā mūzika, bet arī vēstures rekonstrukcija, vēsturnieku lekcijas un citas izglītojošās aktivitātes, kuras atbalsta gan festivāla pēdējo gadu mājvieta - Bauskas novada dome, gan VKKF:

smagā mūzika, ar kuras palīdzību mēs cilvēkus mēģinām ievilināt zināšanās - šī mūzika nav tik populāra, tā nav tik plašu masu kultūra kā popmūzika.

Arī pati sevi smagā mūzika nav spējīga atpelnīt - tas ir līdzīgi klasiskajai mūzikai vai operai, kas bez valsts atbalsta nevar pastāvēt...

Sarunu ar Valdi par mūziku deviņdesmitajos un mūsu dienās, festivāla "Zobens un lemess" šīgada mūzikas un vēstures programmu, jau esošo atbalstu festivālam un nākotnē iespējamo valsts atbalstu neakadēmiskajai mūzikai, kā arī "Bandavu" un Valdim tuvajām Latvijas vietām klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

ar deviņdesmito gadu smago scēnu salīdzinot, izmaiņas ir ļoti jūtamas - ļoti reti redz mūziķus, kas kāptu uz skatuves skurbulī, kas tajā laikā bija visai pieņemts.

Protams, arī spēlētprasme, aparatūra - ir ļoti daudz uzlabojumu, kas tajā laikā bija praktiski neiespējami, taču tolaik bija dedzīgums un arī dzīvības mūzikā bija vairāk - tagad mūzika ir samērā viegli pieejams hobijs, bet toreiz ar to nodarbojās cilvēki, kas bez mūzikas nevarēja iztikt...

ar katru gadu festivālu "Zobens un lemess" arvien vairāk apmeklē ģimenes ar bērniem, tāpēc mēs uzskatām, ka vecākiem ir jābūt iespējai bērnus paņemt līdzi bez maksas. Pie viena mēģinām bērniem piedāvāt arī kādas izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes...

par iespējamo valsts atbalstu runājot - es domāju, ka vispirms grupai ar savu mūziku ir jāpanāk atpazīstamība, lai šī grupa būtu pieprasīta, lai nebūtu diletantisma vai draugu būšanas, tātad jāsasniedz kāds līmenis - un pēc tam to varētu arī atbalstīt...

"NeFormātā" izskan šīgada "Zobens un Lemess" dalībnieku ieraksti - Ropažu fokloras kopas TREJASMENS "Kas redzēja Auseklīti", kā arī rokgrupas CATALEPSIA nule kā izdotā albuma "Pavisam" skaņdarbi "Dusa" un "Ritums".