Vienu brīdi es biju pavisam tālu aizgājis no mūzikas (...), es biju mūziku atstājis kā mazu, mazu stīdziņu - bet ar šo albumu tā piltuvīte atkal paplašinājās un es domāju, ka pēc sestā būs arī septītais albums,

saka Arnis Slobožaņins, kurš ar Daugavpils grupas DABASU DUROVYS kolēģiem (Aleksandrs Tamans, Valdis Rundzāns, Romāns Sladzis, Māris Veliks un Vladimirs Šuvalovs) nesn laidis klajā jau sesto grupas albumu "Dīnys in nadīnys".

Interesanti, ka albums savu klausītāju uzrunā jau ar melnbalto vāku, uz kura redzama kāda pilsēta ar tās ainavas atspīdumu upē:

tā ir iedomāta Latgales ainava ar baznīcas tornīti un mēs redzam, ka uz ūdens šīs baznīcas atspulga nav - tā ir tā mūsu pasaule, ko mēs negribam rādīt.

Pretmeti - gaisma un gaismas ēna; ēna, kas krīt no katra cilvēka - publiskā, privātā un slepenā dzīve; Latgale - it kā katoliskā, ar krustiņu, bet patiesībā tāda pati kā visi citi, ne ar ko mēs neesam labāki par citiem, tādus pašus brīnumus darām...

Sarunu ar Arni par Eiropas vēlēšanu rezultātiem un DABASU DUROVYS pirmajiem soļiem, jaunā albuma vāciņu un dziesmām, latgaliešu un latviešu valodu un Daugavpils mūzikas vidi, kā arī Arņa mīļākajām Latgales vietām klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

es teiktu, ka uz pārdzīvojumiem tomēr nevajag ieciklēties - viņi dod milzīgu iedvesmu, bet var arī iedzīt muzikālā depresijā, kad dziesmas sāk izstarot skumjas un tas nav īsti labi, jo cilvēkiem jau tāpat ir pārāk daudz skumju.

Jā, šis albums ir uz personīgiem pārdzīvojumiem balstīts (...) un tajā ir gan skumjas, dusmas un bezizeja, gan cīņa, gan arī cerība un risinājums - dziesmā "Karuseļi", kas tapusi kopā ar Lauru Bicāni.

Ko mums, latgaliešiem, vajadzētu darīt?

Vajadzētu līdz galam šo izlīgumu panākt un nenorobežoties; tas reizēm ir aizraujoši un forši teikt "čiuļi" vai "mēs un viņi", bet - tie visi esam mēs, te būtu jāsper solis uz priekšu...

Mūzikai ir jābūt zināmai kvalitātei, lai to atskaņotu radio, tu nevari jebko iesūtīt un kliegt "mūs neatskaņo!" - latiņa ir vajadzīga!

Ja runājam par Latvijas komercradiostacijām, tad tur skan tikai dažas latgaliešu grupas, tie ir atseviški gadījumi - tomēr tas ir rādītājs, jo šīs radiostacijas uzskata, ka cilvēki nepārslēgs staciju. Pēdējā laikā - arī sabiedriskā medija nopelnu dēļ, komercradio saprot, ka šeit "ir drēbe", ka te potenciāli ir arī iespēja nopelnīt...

"NeFormātā" izskan DABASU DUROVYS jaunā albuma "Dīnys in nadīnys" dziesmas "Pustymsā", "Aisbergs", latviešu valodā ieskaņotā "Atspere" un "Cita saule".