Šodien, 6. septembrī skaisto 65. dzimšanas dienu svin daudzu populāru dziesmu autors, grupu „Tip Top” un „Lāčplēsis” vadītājs, komponists, pianists un dziedātājs Imants Paura, un jubilāram daudz baltu dieniņu vēl Latvijas Radio 2!

Komponists, pianists, akordeonists un dziedātājs Imants Paura vislabāk pazīstams ar savām 80. gadu estrādes dziesmām kā „Piezvani man”, „Mana zvaigzne”, „Dziesmiņa par Mocartu”, „Piedod, labā” un, protams, „Neliec sveci zem pūra”, kas tika iekļauta arī Dziesmusvētku sadziedāšanās repertuārā.

Mūziķis dzimis 1953. gada 6. septembrī Rīgā, mācījies Rīgas 3. Bērnu mūzikas skolā  akordeona spēli, tad iestājies J. Mediņa mūzikas vidusskolas vakara nodaļā, paralēli vadot Rīgas pils. Maskavas rajona kultūras nama ansambli. Iesaukts armijā, spēlējis karavīru ansamblī „Zvaigznīte”, kur iepazinās ar „Menueta” mūziķiem un tika uzaicināts uz šo grupu kā taustiņinstrumentālists. „Menueta” rindās Paura darbojās līdz 1976. gadam. Tad atgriezās uz iepriekšējo kolektīvu, absolvēja Latvijas mūzikas akadēmijas mūzikas pedagoģijas nodaļu, muzicēja arī Aleksandra Kublinska vadītajā grupā „Baltijas balsis” (1977).

1978. gadā talantīgo un perspektīvo mūziķi Imantu Pauru uzaicināja pianista amatā uz Ulda Stabulnieka VIA pie LPSR Valsts Filharmonijas, 1980. gadā viņš kļuva par grupas vadītāju. Pie Pauras uz ansambli, kas ieguva nosaukumu „Tip Top”, dziedāt atnāca Adrians Kukuvass, kas arī izpildījis komponista lielākos hitu „Piezvani man”, kas ieguva 7. vietu 1982. gada „Mikrofona” aptaujā.

Filharmonijas posmam sekoja kolhoza „Lāčplēsis” ansambļa izveide un vadīšana ar solisti Ritu Trenci. 1983. gadā Paura kļuva arī par radio skaņu režisoru, kas deva iespējas ieskaņot pašsacerētas dziesmas, tostarp, arī paša autora sniegumā kā „Piedod, labā” (7. vieta 1984. gada „Mikrofona” aptaujā), „Saule spīd, lietus līst” u.c.

80. gadu 2. pusē I. Paura pārcēlās uz Dobeli, līdz ar to paejot malā no popmūzikas aktualitātēm, 90. gadu sākumā tapusi virkne ieskaņojumu paša balsī sadarbībā ar LR bigbendu. Tolaik kā skaņradis viņš sadarbojies ar aktieriem Voldemāru Šoriņu un Zigurdu Neimani, sacerējis mūziku seriālam „Dzīvoklis”, tapuši arī citi teātra darbi. Pēdējos gados Paura bieži uzstājas kā akordeonists dažādos sarīkojumos, strādā ar bērnu kolektīviem, sacer jaunu dziesmu programmas, kas domātas bērniem, labprāt komponē dziesmas pēc pasūtījuma. Šī ražīgā un meistarīgā skaņraža dziesmas pēdējos gados iedziedājuši arī Normunds Rutulis („Čemodāns”), Roberts Ošiņš („It nekās tā nenotiek”) un citi.