Šodien, 21. augustā 60. šūpuļsvētkus svin dziedātājs Laimis Rācenājs, kura neparastā balss nav sajaucama ne ar vienu citu – skatuves māksliniekam, kas uzstājies ar dažnedažādiem mūziķiem un dzied visdažādākajos stilos vismaz 18 valodās, daudz baltu dieniņu vēl Latvijas radio 2!

Dziedātājs Laimis Rācenājs ir ļoti savdabīga personība latviešu populārajā mūzikā, izceļoties ar profesionālismu, nekad nepakļaujas konjunktūrai, iesaistoties tikai sev tīkamās iecerēs.

Viņš dzimis 1958. gada 21. augustā Dobelē,  beidzis V. Plūdoņa Kuldīgas ģimnāziju, mācījies Kuldīgas un Ventspils mūzikas skolā. Uz skatuves jau kopš 15 gadu vecuma, īsu brīdi spēlējis taustiņinstrumentus Liepājas grupā „Līvi”.

Savu unikālo dziedāšanas manieri, kas līdzīga džezam, Rācenājs izstrādājis, studējot Tallinā, kur bijis grupas „Modern Fox” (igauņu grupa, kas izdeva pirmo kompaktdisku PSRS teritorijā) dalībnieks. Turpmāk dziedātāja balss skanējusi arī ansambļos „Barbershop Quartet”, „New Murphy Band”, Rācenājs strādājis šovprogrammās Maskavā, Sanktpēterburgā, Skandināvijā.

Latvijā dziedātājs Laimis Rācenājs darbojies daudzos un dažādos projektos, paralēli darbam daudz ceļojis, kas ietekmējis viņa repertuāru. Rācenājs dzied daudzās pasaules valodās, izpilda arī tautas mūziku. Viņš piedalījies arī latviešu estrādes klasikas koverversiju ieskaņojumos.

Būdams neatkārtojams savos koncertos, Rācenājs bijis reti sastopams ierakstu studijā, viņam nav pat sava soloalbuma. Vairākas dziesmas latviešu valodā apkopotas vien Ainara Kneša kompozīciju diskā „Ar zvaigžņu gaismu” (2007). Dziedātājs sadarbojies arī ar Raimondu Paulu pāris dziesmu ierakstos, kopš 2016. gada Latvijai ir sava mariači manieres grupa „Mariachi Baltica”. Pēdējos gados Laimis vairākkārt bijis solists kopā ar vokālo grupu „Neaizmirstulītes” tapušos estrādes klasikas ieskaņojumos, notikušas kopīgas uzstāšanās. Par godu 60. jubilejai mākslinieks 21. augustā ielūdz uz solokoncertu VEF Kultūras pilī, koncerta apmeklētājus priecēs arī Rācenāja fotogrāfiju izstāde.