Šodien, 23. jūnijā, 45. dzimšanas dienu svin lieliskā dziedātāja Marija Naumova, kas 2002. gadā dāvāja Latvijai uzvaru Eirovīzijas dziesmu konkursā, un jubilārei saulainu sveicienu un laba vēlējumus sūta Latvijas Radio 2.

Dziedātāja Marija Naumova Latvijas klausītājus ar savu skaisto balsi un šarmu apbūra jau pagājušā gadsimta 90. gados. Veiksme pie dziedātājas nav atnākusi nejauši, ceļā uz panākumiem ieguldīts liels, pat pašaizliedzīgs darbs, koncertējot pa Latvijas malu malām. Populārs kļuva viņas duets ar Normundu Rutuli, Naumova vairākkārt piedalījusies Raimonda Paula koncertos. Nu jau vairākus gadus Marijai nav pastāvīgas koncertslodzes, taču klausītājus viņa neaizmirst, ik pa laikam sarīkojot kādu iespaidīgu turneju.

Naumovas bērnība aizritējusi teātrī, viņas māte ir aktrise, tēvs - psihologs. Dziedāt Marija sākusi 6 gadu vecumā, 10 gados viņa jau atveidoja pirmo lomu ar tekstu teātrī. Būtisku skatuves pieredzei dziedātāja ieguva VEF kultūras pilī Igora Jakovļeva vadītajā bērnu vokāli instrumentālajā „Rondino”.

Sākusi kā karaoke dziedātāja, Naumova piedalījās LTV konkursā „Meklējam solisti”, kur guva pirmo ievērību. 1997. gadā sākās viņas sadarbība ar Raimondu Paulu, 90. gadu beigās dziedātāja ar panākumiem piedalījusies vairākos starptautiskos konkursos, un, pateicoties aktīvai koncertdarbībai, 2000. gadā jau bija viena no Latvijas populārākajām dziedātājām. Viņas tā gada albums „Ieskaties acīs” 2 nedēļu laikā pēc tā iznākšanas ieguva Zelta diska statusu. Drīz pēc tam ieraksts saņēma arī Platīna Disku.

Pēc grandiozajiem “Ieskaties acīs” un grāvēja „Māte Marija” panākumiem, Marija mainīja imidžu un 2001. gada nogalē izdeva franču valodā skanošu albumu „Ma Voix, Ma Voie”. Mīlestība pret Franciju aizveda dziedātāju uz šo valsti, kur aizvadīti vairāki gadi, un franču mūzikas ietekmes caurauž Naumovas daiļradi kopumā.

Pēc vairākkārtējas piedalīšanās Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē, 2002. gadā Marija izcīnīja ilgoto ceļazīmi. Viņas augstākais starptautiskais sasniegums, protams, ir uzvara 2002. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā, izpildot pašas sacerēto dziesmu „I Wanna”. Sekoja singla izdošana vairākās pasaules valstīs, neskaitāmi koncerti, intervijas, piedalīšanās radio un TV šovos. Marija Naumova kļuva par vispopulārāko Latvijas dziedātāju gan Latvijā, gan tālu aiz tās robežām.

Dziedātājas 2002. gada soloalbumam „On A Journey”/  „Noslēpumi” pēc diviem gadiem sekoja disks „Nesauciet sev līdzi”. Naumova daudz nodarbojusies ar labdarību, kā arī 2004. gadā izveidoja savu jauno talantu studiju, kas veiksmīgi darbojās vairāk nekā 5 gadus.

Pēc ilgāka pārtraukuma, 2010. gadā tika izdots albums „Lullabies” ar šūpuļdziesmām dažādās valodās, kura tapšanu iedvesmoja dēla piedzimšana. Apmetusies uz dzīvi Parīzē. Marija dzimteni apciemoja bieži, un katrs viņas koncerts kļuva par notikumu mūzikas dzīvē. 2013. gadā tika izdots Marijas Naumovas DVD „Pusnakts Parīzē”, un jaunākais dziedātājas albums dienasgaismu ieraudzīja 2016. gadā. Diska „Uz ilūziju tilta” izdošanu pavadīja koncertu sērija – katrs Naumovas koncerts veidots kā iespaidīgs šovs, ar dejotāju piesaisti un plašu mūziķu un stilu spektru. 2017. gadā dziedātāja spoži apliecināja savu aktrises talantu izrādē „Art” Dailes teātrī. Šogad neilgi pirms jubilejas Marija Naumova sniedza priekšnesumu Mežaparka estrādes atklāšanas koncertā 20. jūnijā.