10. novembrī 55. jubilejā atceramies dziedošo aktieri, dziesmu autoru un dzejnieku Harija Ozolu, kura šīszemes gaitas noslēdzās pirms trim gadiem, taču viņa talanta cienītāji nebūs piemirsuši ne Harija duetus ar Juri Hiršu un Santu Zapacku, ne arī grupas "Līdz galam" un "Romeo", kur Ozols varēja īstenot savas ieceres, un Harija dziesmas - "Gabaliņš no sirds", "Ar saules elpu", "Ir tik labi", "Atsasucies" un citas itin bieži skan Latvijas radio 2 ēterā.

„Es nerakstu par mīlestību, es rakstu par sajūtām, kas rada mīlestību. Mīlestība ir tik visaptverošs jēdziens, ka to vienā vārdā, vienā teikumā nevar ietērpt. Viss taču balstās uz mīlestību. Jo cilvēki vairāk mīl, jo viņi vairāk domā par šo tēmu, kļūst labāki un iecietīgāki pret citiem, pret sevi un pasauli,” – tā par savu daiļradi izteicies Harijs Ozols. 80. gadu vidū viņš sacerēja savu pirmo dziesmu ar Ojāra Vācieša vārdiem, vēlāk pats ķērās pie dzejošanas, bet pie pirmās ģitāras, pateicoties mammai, tika jau apmēram 12 gadu vecumā.

Dziesminieks un aktieris, kādreizējais dziedošo aktieru grupu „Rīga – Tobago mīlestība nerūs” un „Līdz galam” dalībnieks Harijs Ozols dzimis 1963. gada 10. novembrī izcilās aktrises Antras Liedskalniņas ģimenē, un skatuviskais gēns zēnam ielikts jau šūpulī. Beidzis LVK aktiermeistarības fakultāti, jau studiju laikā Harijs sāka uzstāties kā dziedātājs un ģitārists duetā ar Juri Hiršu. Ar laiku aktiera darbs tika likts pie malas, Ozols darbojās kā dziesminieks, dibināja ansambļus, organizēja koncertdarbību.

Vispirms Harijs kopā sasauca dziedošo aktieru apvienību „Līdz galam”, ar kuru tika ieskaņoti 2 albumi, un šeit viņa partneri bija liepājnieki Edgars Pujāts un Egons Dombrovskis, kā arī mūziķis un aranžētājs Didzis Rijnieks. Viņš bija muzikālais balsts arī Ozola nākamajā grupā „Romeo”. Tās pirmais albums „Tu nāci, lai ietu” ierakstīts 2002. gadā, 2004. gadā sekoja disks „12 vēstules Džuljetai”, kas bija veltīts Harija mammas, aktrises Antras Liedskalniņas piemiņai.

2005. gadā sākās Harija Ozola sadarbība ar dziedātāju Santu Zapacku, turpmāk viņi veiksmīgi koncertēja, ieskaņoja albumus, bija publikas mīlēts duets. 2006. gada albums „Pasaules vējos” vēl tika pieteikts kā grupas „Romeo” un Sants Zapackas kopprojekts.

2007. gadā beidza pastāvēt grupa Romeo, tālāk Harijs Ozols darbojas tikai duetā ar Santu Zapacku, sekoja vairākas kopīgas koncertturnejas „Dzīves vilcienā”, „Viens otram”, „Vēstules”, „5 gadu jubilejas koncertprogramma”, emocionāli piesātinātais „Veltījums Antrai Liedskalniņai” un „Ar mīlestību un smaidu”. Šai laikā tapušās dziesmas ieskaņotas, Harija Ozola sacerējumu diski vairākkārt nominēti Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai kā gada labākie šlāgeralbumi. 2010. gadā izdota labāko dziesmu izlase, par godu savai 50. jubilejai dziesminieks sarīkoja apjomīgu koncertturneju. Nākamais, 2014, bija jubilejas gads Santai Zapackai, par godu kuram duets izveidoja programmu „Par sievieti”.

2015. gadā bija plānots plaši atzīmēt Santas Zapackas un Harija Ozola dueta 10 gadu jubileju, taču notika vien daži koncerti. Dziedošā aktiera, dziesminieka un dzejnieka smagais veselības stāvoklis līdz pēdējam brīdim bija noslēpums ne tikai klausītājiem, bet arī draugiem un paziņām. Mūziķa ceļš noslēdzās 2015. gada 25. maijā, un joprojām vairākas Ozola dziesmas ir pieprasītāko vidū Latvijas radio 2 ēterā.