Šodien, 10. septembrī 55. dzimšanas diena svinama dziedātājam un dziesmu autoram, grupu Jauns Mēness un Mielavs un Pārcēlāji līderim Ainaram Mielavam, un jubilāram skaistus svētkus vēl LR2.

Ievērojamais latviešu dziedātājs, dziesmu autors, mūzikas izdevējs un dīdžejs dzimis 1960. gada 10. septembrī Rīgā. Interese par mūziku Mielavam radusies jau pusaudža gados, tomēr mamma Ainaru virzījusi uz mākslas pusi. Savulaik bez kādas sajūsmas dziedājis skolas korī, vēlāk Ainars jau ar klases biedriem mēģinājis dibināt grupu, bet nav veicies.

Pabeidzis Lietišķās mākslas vidusskolu, Mielavs iestājās Mākslas akadēmijā dizaina grafikas nodaļā un vienubrīd nopietni aizrāvās ar gleznošanu. Pēc akadēmijas absolvēšanas viņš vairākus gadus mācījis gleznošanu Rīgas Lietišķās mākslas koledžā. Mācoties Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolā 2. kursa Mielavs sāka vadīt diskotēku Poly jauniešu iecienītajā Poligrāfiķu kultūras namā, un šajā darbā sāka dziedāt arī pats. 

Uz nopietnāku dziedāšanu Ainaru pamudinājis mammas bērnības draudzenes dēls Uldis Marhilēvičs. Pirmoreiz dziedātāja statusā Ainars kāpa uz skatuves festivālā „Bildes” 1985. gadā. Kopā ar Uldi Marhilēviču tapa vairākas dziesmas, no kurām tika ieskaņota „Nedalāmā” - pirmais Ainara grāvējs! Šie panākumi bija stimuls pašam veidot savubgrupu, un sākotnēji ar Dzelteno pastnieku mūziķiem.

1986. gadā tika izveidots Mielava pirmais kolektīvs, kas ieguva nosaukumu „Jauns Mēness”. „Jauns Mēness” bija viena no pagājušā gadsimta 80./90. gadu mijas populārākajām grupām Latvijā ar starptautiskiem panākumiem. Tā ir izdevusi 6 studijas albumus, vienu labāko dziesmu izlasi un grupas agrīno darbu antoloģiju. Pēc tās darbības pārtraukšanas 1999. gadā Ainars Mielavs uzsāka solokarjeru, bet 2005. gadā izveidoja projektu „Mielavs un Pārcēlāji”.

Kaut gan Ainars Mielavs nepazīst notis, neorientējas harmonijās un, kā pats atzīst, neprot spēlēt tikpat kā nevienu mūzikas instrumentu, viņš ir visai titulēts mūziķis – septiņkārtējs Latvijas Mūzikas ierakstu gadabalvas ieguvējs. Balvas saņemtas kā par „Pārcēlāju”, tā „Jauns Mēness” albumiem. Par „Jauns Mēness” 1998. gada albumu Dzīvotājs un koncertprogrammām iegūta arī Latvijas Lielā mūzikas balva ’98.

Līdztekus karjerai mūzikā, Ainars Mielavs pārdesmit gadus aktīvi un ar panākumiem darbojies izklaides biznesā, vadījis TV pārraides „Videoritmi”, „Ar dziesmu par dzīvi” un „Extra mūzikas izlase”, Latvijas Radio populārās mūzikas programmas, bijis dīdžejs Radio SWH, arī EMI Baltijas Valstu pārstāvis - promocijas menedžeris. Mielavs praktiski vienpersoniski producējis un sagatavojis tirgus vajadzībām visus „Jauns Mēness” un „Mielavs un Pārcēlāji”, kā arī savus soloalbumus. 1997. gadā dibinājis pats savu mūzikas kompāniju „Upe”, kas devusi nopietnu ieguldījumu latviešu tautas mūzikas, arī Imanta Kalniņa daiļrades popularizēšanā.

Pašlaik Mielavs nodarbojas ar lauksaimniecību, turpina radošo attīstību projektā „Mielavs un Pārcēlāji” un veido raidījumu Latvijas radio 3 Klasika.