Šodien, 28. jūnijā 35. dzimšanas dienu svin grupu „Musiqq” un „Bermudu divstūris” dalībnieks un dziesmu autors, mūziķis un reperis Marats Ogļezņevs, kurš savas gaitas mūsu popmūzikā sāka ar grupu „Device”, un jubilāram nezūdošu iedvesmu un daudz laimes vēl Latvijas Radio 2.

Liepājā 1983. gada 28. jūnijā dzimušais Marats Ogļezņevs nav turpinājis vēju pilsētai raksturīgās rokmūzikas tradīcijas, bet gan jau pusaudža gados aizrāvās ar hiphopu. Muzikālo tradīciju ģimenē nebija, mūziķa mamma ir dizainere. Maratu pat korī neņēma dziedāt 6. vidusskolā, kur viņš mācījās, un jaunietis mūzikai pievērsās arī drauga, Ruslana Kuksinoviča ietekmē.

15 gadu vecumā Marats sāka sacerēt pirmos repus un kopā ar Ruslanu izveidoja hiphopa grupu, kas ieguva nosaukumu „Device”, un divatā radās arī pirmās dziesmas. 2000. gadā grupa piedalījās jauno mūziķu saietā un izdeva 1. singlu, kas „Rietumu Radio” topā noturējās 8 nedēļas. Pirmie ieskaņojumu tapa pašu izveidotā mājas studijā.

Pakāpeniski vaļasprieks kļuva par profesiju. Ogļezņevs gan neuzskata sevi par komponistu un notis pazīst nosacīti, toties veido savus skaņdarbus visā pilnībā – sacer vārdus, melodiju, veido aranžējumu, producē ieskaņojumu.

10 gadu pastāvēšanas laikā grupas „Device” sastāvā Marats uzstājies neskaitāmos koncertos un festivālos. Izdoti trīs „Device” albumi: „Better Days/Labākas Dienas” (2002), „18 Touchez” (2003), „2 Hot 4 LV” (2006). Hiphopa duets ierakstos sadarbojās arī ar Latvijā populāriem mūziķiem, tostarp Mārtiņu Freimani, Tomasu Kleinu un Ivo Fominu u.c., tolaik Marats tekstus sacerēja krievu, angļu un latviešu valodā, kam pilnībā pievērsies pēdējos 10 gados.

2009. gadā Ogļezņevs, attālinājies no hiphopa, kopā ar Emīlu Balceri izveidoja popstilā muzicējošu grupu „Musiqq”. Marats ir galvenais dziesmu autors un producents, skaņdarbi top ciešā sadarbībā ar Balceri, grupas galveno dziedātāju, kam piebalso Ogļezņevs. „Musiqq”ātri guva panākumus, ar dziesmu „Abrakadabra” uzvarot 2009. gada Latvijas radio 2 Muzikālajā bankā. 2010. gadā tika izdots debijas albums „Šī ir tikai mūzika”. „Musiqq” sastāvā Ogļezņevs pārstāvējis Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā ar pašsacerēto dziesmu „Angel in Disguise” (2011).

Turpmāk izdoti vēl 2 „Musiqq” albumi – „Vēl viena mūzika” (2014) un „Silta sirds” (2015), kuros Maratas Ogļezņevs īstenojis savu dziesmu autora talantu. Grupa saņēmusi vairākas Autortiesību bezgalības balvas, pārstāvējusi Latviju Sopotas festivālā Polijā. Marata dziesma „Debesis iekrita tevī” (2016), tapusi sadarbībā ar „Prāta vētru” ieguva Zelta mikrofona 3 statuetes, kļuva par Gada vērtīgāko Latvijas radio 2 Muzikālajā bankā. Ogļezņeva lielāko gitu sarakstā minamas arī dziesmas „Miljonārs”, „Sekundes” u.c.

Līdztekus „Musiqq” kopš 2011. gada darbojas paralēlais mūziķa projekts „Bermudu divstūris”, kam jūlija vidū būs gatavs jau otrais studiju albums „Ballplēsis”. Pirmais „Ballējam, neguļam” ieguva Zelta mikrofona balvu kā 2014. gada labākais hip-hop vai deju mūzikas albums. „BD” Marats darbojas ar pseidonīmu, taču viņa hitu meistara talants izpaužas vienlīdz veiksmīgi kā humoristiskā repa žanrā, tā „Musiqq” emocionāli uzlādētajās balādēs.