Šodien, 9. novembrī 60. šūpuļsvētki svinami dziedātājam, ģitāristam un dziesmu autoram Edvīnam Zariņam, kas savulaik muzicēja ansamblī Dālderi, bet nu jau vairāk nekā 15 gadu ir grupas Dakota līderis, un jubilāru svētku dienā sirsnīgi apsveic Latvijas radio 2.

Uz skatuves komponists, ģitārists un dziedātājs Edvīns Zariņš ir jau vairāk nekā 40 gadu, vispirms viņš slavens kļuva kopā ar Bauskas grupu „Dālderi”, bet nu jau 17. gadu ir kopā ar kantrī grupas „Dakota” mūziķiem.

Edvīns Zariņš dzimis 1954. gada 9. novembrī Rīgā, audzis pie vecāsmātes Čiekurkalnā un jau 4 gadu vecumā sāka mācīties spēlēt vijoli, kuras spēli apguva arī Rīgas 1. bērnu mūzikas skolā. Padsmitnieka gados nākamais mūziķis aizrāvās ar sportu – spēlēts hokejs un futbols, Zariņš nodarbojies arī ar cīņas sportu, līdz apmēram 14 gadu vecumā tika pie savas pirmās ģitāras. Vispirms, protams, kopētas ārzemju grupas, Edvīns pievienojās vispirms skolas, tad TTP kluba ansamblim kā ģitārists un sāka sacerēt savas pirmās dziesmas. Par šīs grupas, neoficiāli sauktu „Prauli”, vadītāju kļuva Gunārs Freidenfelds, un par savu pirmo lielo skatuves pieredzi Edvīns Zariņš sauc 1972. gada „Liepājas dzintaru”.

Ar „tramvajniekos” iepazīto Kasparu Dimiteru un Ivaru Godmani pie bungām tika veidots nākamais ansamblis, kura repertuāru veidoja grupas „Creedence Clearwater Revival” dziesmas.

Pēc dienesta Zariņš pievienojas Bauskas mūziķiem, viņu ballīšu ansamblis pakāpeniski kļūst par vietējā kultūras nama kolektīvu, kas 1979. gadā iegūst nosaukumu „Dālderi”. Gandrīz kopš šī laika Zariņa repertuārā ir pašsacerētā dziesma „Dzeltenie aizkari”, bez kuras joprojām paiet retais koncerts. „Dālderi” pastāvēja līdz 1983. gadam, turpmākajos gados Zariņš turpināja muzicēt uz savu roku, līdz 1988. gadā atjaunoja „Dālderus” jau ar citu mūziķu sastāvu, taču arī šī projekta mūžs nebija ilgs.

1996. gadā Edvīns Zariņš izveidoja kantrī grupa „Dakota”, - tolaik šis stils Latvijā vēl nebija īpaši iecienīts, tālab pirmajos darbības gados Zariņa vadītā mūziķu komanda bieži uzstājās Lietuvā, kur arī noticis šī ansambļa pirmais koncerts. „Dakotas” pirmais albums („Klaidoņa pasakas”) tika nominēts Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvai, otrais („Vakariņas piecatā”) un trešais („Viss vēl būs”) to arī ieguva, gandrīz visas to dziesmas ir Edvīna Zariņa komponētas.

2013. gadā Edvīns Zariņš tika uzņemts Latvijas mūziķu Slavas alejā Liepājā.