9. oktobrī, laimes vēlējumus 60. šūpuļsvētkos saņem dziedošais aktieris Dainis Porgants, kas sadziedājies joku dziesmās ar Jāni Jarānu, bet solo ieskaņojis virkni Raimonda Paula, Gaita Lazdāna, Māra Priedes un citu autoru dziesmu. Savulaik Daiņa balss skanēja arī Nacionālā teātra izrādēs un Eduarda Rozenštrauha dziesmās, un mākslinieka sveicēju pulkam pievienojas Latvijas radio 2!

Aktieris un dziedātājs Dainis Porgants teātrī bijis pamanāms mazāk nekā uz estrādes skatuves, kur guva milzu popularitāti ar savu humoristisko darbošanos šovā un duetā „Imanta-Babīte” kopā ar Jāni Jarānu. Līdztekus ieskaņota ne viena vien nopietna, paliekoša dziesma, no kurām zīmīgākās ir Eduarda Rozenštrauha un Raimonda Paula melodijas.  

Porgants ir rīdzinieks, dzimis 1958. gada 9. oktobrī, mācījies 3. astoņgadīgajā skolā, uzaudzis bez tēva. Lai arī mūzikas skolā Dainis nav gājis, tomēr pāris gadus dziedājis Rīgas Pionieru pils korī „Rīga”, un doma par dziedāšanu zēnam briedusi kopš bērnudārza. Vienlaikus, pateicoties krustmātei, viņš Rīgas kinostudijā ticis pie filmu dublēšanas latviešu valodā, kur arī izjutis pirmo vilinājumu kļūt par aktieri.

Kad pusaudža gados pašmācības ceļā apgūta ģitārspēle, sākās patstāvīgie dziedāšanas mēģinājumi publikai. Vienlaikus ar lielu aizrautību Dainis pievērsās riteņbraukšanai, tad motosportam, kur gan izpalika spoži panākumi. Kad reizē ar vēl dažiem skolēniem Porgants tika uzaicināts piedalīties masu skatos lugas „Pēdējā barjera” iestudējumā Dailes teātrī, viņu pilnībā skatuves māksla, un puisis iestājās Tautas kinoaktieru studijā. Sekoja mācības Latvijas valsts konservatorijas Drāmas teātra kursā, un studiju gados Porgants piedalījās jau aktieru koncertos, prezentējoties vairāk kā dziedātājs.

80. gadu vidū notika Daiņa Porganta un komponista Raimonda Paula tikšanās, kam sekoja uzaicinājums piedalīties mazā lomā operetē „Vella būšan”a, un sākās jaunā aktiera dziedātāja karjera. Dainis Porgants iedziedājis virkni Paula dziesmu, piedalījies Maestro leģendārajā pirmo Ziemassvētku koncertā vēl Padomju Latvijā, vēsturiskajos Eduarda Rozenštrauha renesanses koncertos, sadarbojies ar bērnu vokālo ansambli „Dzeguzīte”.  

Kopā ar Maestro dziedošais aktieris 1992. gadā devās koncertturnejā pa ASV latviešu mītnēm, tikmēr savā Nacionālajā teātrī ar lomām netika lutināts. Paralēli Porgants aktīvi darbojās tandēmā ar Jāni Jarānu humoršovā „Imanta – Babīte”, kur strādāja kopā ar komponistu Uldi Marhilēviču. Skaidrītes Krāniņas un Mildas Nabiņas tēlos duets turpmākajos gados regulāri parādījās TV un ar koncertuzvedumiem uzstājās daudzviet Latvijā. Ar šo repertuāru ieskaņotas arī vairākas kasetes, klajā nāca arī Porganta solokasetes izdevniecībā „MicRec”.

90. gadu otrajā pusē Dainis Porgants sadarbojies ar grupu „Sandra”, kā arī mūzikas autoriem un producentiem Māri Priedi (Līgo dziesmas, albums „Svešinieks”, 2001) un Gaiti Lazdānu („Nesaki vienalga”, 2004), gūstot ievērību jau ar modernākām popdziesmām. Jau krietnu laiku galveno vietu Porganta darbībā ieņem filmu ierunāšana, viņš ir aizkadra balss LTV, uz teātra skatuves tā arī nav atgriezies. Pēdējos gados Dainis atkal dzied samērā aktīvi, jo pievienojis mūziķu apvienībai „Kungi uzlūdz dāmas”, ar kuru koncertē pa Latvijas malu malām.