Šodien, 15. augustā 55. jubileju svin dziedātājs, unikāla falseta īpašnieks Ēriks Budēvics, kas klausītājiem labi pazīstams kā dueta „Hameleoni” dalībnieks, taču viņš dziedājis arī smago roku grupās „Corpus” un „Doktors Fausts”, bijis dueta „Vējiem līdzi” dalībnieks, uzstājies solo, un Ērikam prieka un laimes vēlējumus sūta Latvijas radio 2.

Pagājušā gadsimta 90. gadu beigās dueta „Hameleoni” jeb latviešu „Modern Talking” dalībnieku Ēriku Budēvicu slavas augstumos uznesa dziesmas „Atsaucies”, „Tu mana sirds” un citas. Pārdoto kasešu skaits sasniedza Vislatvijas rekordu, taču dziedātājs savu balsi licis lietā arī smagā roka žanrā, kas gan tagadējiem klausītājiem piemirsies.

Ērikam Budēvicam ir unikāla balss Latvijā, viņš ir izcila falseta īpašnieks. Dzimis Liepājā, viņš tur arī spēris pirmos soļus mūzikā, ieklausoties vecāsmammas dziedātajās tautasdziesmās. Sekoja mācības Liepājas bērnu mūzikas skolas akordeona klasē, taču mūzikas vidusskolā izvēle krita uz kordiriģēšanas nodaļu. Arī dziedāt Ēriks sācis dzimtajā Liepājā. Viņa pirmā grupa bija „Vabolītes” kopā ar Daini un Ainaru Virgām, Modri Šternu, vienu brīdi Ēriks spēlēja taustiņinstrumentus „Līvos”. Tad 1980. gadā uz savu grupu „Corpus” jaunekli uzaicināja pats Ēriks Ķiģelis, kur nu daudzi dabūja dzirdēt Budēvica balss spēku un plašo diapazonu.

Sekoja dienests armijā, pēc tā Ēriks kopā ar Jāni Griķi muzicēja grupā ar nosaukumu „Spogulis”, sekoja projekts „Audio”, kā arī Konservatorijas kompozīcijas fakultātes studenta Valtera Ezeriņa izlolotā rokgrupa „Doktors Fausts”. Tajā Budēvics atkal tika pie nopietna repertuāra, turklāt pats tolaik mācījās mūzikas augstskolā kordiriģēšanas nodaļā.

Pēc „Dr. Fausta” Budēvics pievienojās roka ansamblim ar nosaukumu „Deserts”, un kā tā solists 1993. gadā pārstāvēja Latviju Jauno izpildītāju konkursā „Jūrmala”. Tad kopā ar Andri Veinbergu tika izveidots duets „Tu un es”, līdz savu ideju par latviešu „Modern Talking” viņiem piedāvāja producents Gaitis Lazdāns. Budēvicam pārvērtības nekad nav bijis šķērslis, un grupas „Hameleoni” 1998. gadā izdotais albums „Tu, mana sirds” kļuva par Latvijas rekordistu pārdoto eksemplāru ziņā. Sekoja koncerttūre pa Latviju un otrais albums „Nakts”, kas klajā nāca 2000. gadā. Trešais Hameleonu albums „Pērles & Dimanti” tika izdots 2001. gadā, pēc tam dueta populārākās melodijas apkopotas izdevumā „3 gadu jubilejas albums”.

2011. gadā „Hameleoni” ar Ēriku Budēvicu priekšgalā atgriezās ar savu jauno studijas albumu „Vēlreiz”, atkal apceļojot Latviju iespaidīgā koncertturnejā. Tai pašā gadā Budēvica ģimene piedalījās LNT šovā „Dziedošās ģimenes”. Pēdējos gados Ēriks uzstājas divatā ar savu sievu Indru Railu, kā arī kopā ar Aivaru Rakovski kā grupa „Cepurnieki”, svinībās dziedot visdažādāko repertuāru.