13. jūnijā apaļo 80. dzimšanas dienu svin viens no mūsu džeza vecmeistariem -  bundzinieks, pianists, komponists un aranžētājs Zigurds Rezevskis, un kādreizējo Latvijas radio bigbenda dalībnieku jubilejā ar paša dziesmu sumina Latvijas radio 2!

Pēdējos gados Zigurda Rezevska skaistās estrādes dziesmas radioviļņos skan ļoti reti. Šī mūziķa daiļrades rokraksts uz laikabiedru fona izceļas ar izsmalcinātību, norobežošanos no štampiem un šlāgerstila. Pašam autoram vislabāk izdevušās šķiet dziesmas „Zilsirmā naktī”, ko dziedāja duets Margarita Vilcāne un Ojārs Grinbergs, kā arī Zigfrīda Račiņa skandētais „Sniega valsis”. Sadarbība ar Račiņu kopumā bijusi ārkārtīgi veiksmīga, jo diviem bundziniekiem nebija grūti vienoties. Taču sitaminstrumentu spēle un kompozīcija ir tikai daži Rezevska talanta aspekti: viņš pats veidojis visu savu kompozīciju aranžējumus, strādājis kā kolektīvu vadītājs un līdz šim brīdim ir aktīvi muzicējošs pianists.

Zigurds Rezevskis, cirka artistu – vingrotāju uz trapeces – dēls, dzimis 1938. gada 13. jūnijā Rīgā, audzis pie vecmāmiņas, kamēr vecāki ceļoja pa pasaules lielākajiem cirkiem. Mātes brāļa, tolaik Latvijā labi zināmā mūziķa Andreja Jumtiņa pamudināts, iestājies E. Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolas klarnetes klasē, bet vēlāk pārgāja uz sitamo instrumentu klasi. Padsmitnieka gados Zigurds ļoti aizrāvās ar džezu, kā dēļ pat divas reizes mests ārā no skolas, jo pēdējās klasēs jau sita bungas ballītēs klubā „Draudzība”, ārzemju jūrnieku klubā un citur. Vasarās spēlēts arī restorānos Jūrmalā.

Sekoja studijas konservatorijā (1959-1964), paralēli, protams, aktīvs džeza mūziķa darbs, arī sadarbībā ar Raimondu Paulu un citiem tā laika mūziķiem. Tā kā Rezevskim bija pašam savs instruments, marimba, viņu kā solistu pēc augstskolas 1963. gadā nozīmēja darbā par solistu Latvijas Filharmonijā. Tur aizvadīti vairāki gadi gan Rīgas estrādes orķestra rindās, gan pie bungām Aleksandra Kublinska izveidotajā vokāli instrumentālajā ansamblī „Rīga”, kur solisti bija Zdzislavs Romanovskis un Margarita Vilcāne.

70. gadu sākumā Rezevskis kļuva par radio bigbenda mūziķi, šai darbā aizvadīti 13 gadi, kuru laikā uzplauka viņa komponista talants. Radio fonotēkā nonāca aptuveni 70 skaņdarbi – instrumentāla mūzika, dziesmas, dziesmas bērniem utt. Rezevska kompozīcijas ierakstos iemūžinājuši redzamākie Latvijas solisti no Viktors Lapčenoka līdz Žoržam Siksnam, tostarp Latvijas radio sieviešu vokālais ansamblis, kā arī LR bērnu vokālais ansamblis „Dzeguzīte”.

Pēc radio bigbenda Rezevskis darba gaitas turpinājis Rīgas koncertu apvienībā mākslinieciskā vadītāja statusā, uzraugot Rīgas izklaides vietu orķestrus un ansambļus. Papildus administratīva rakstura darba pienākumiem jubilārs kopš 80. gadu sākuma ir diksilenda „Retro” vadītājs un mūziķis. Daudzi gadi aizvadīti, atskaņojot klavieru improvizācijas Rīgas restorānos.