13. oktobrī 95. jubilejā pieminam lielisko dzejnieku, pēc izglītības pedagogu un kordiriģentu Ziedoni Purvu, kas devis vārdus jo daudzām Raimonda Paula dziesmām. 1989. gadā mūžībā aizgājušā liriķa vārsmas skaņās tvēruši arī Alnis Zaķis, Aleksandrs Kublinskis, Jānis Sildegs, Valters Kaminskis, Zigurds Rezevskis un citi.

Latvijas dabas un cilvēku jūtu siltuma apjūsmotājs, sirsnīgais dzejnieks Ziedonis Purvs ir dzimis 1923.gada 13. oktobrī Īslīces pagastā. Viņa pirmais dzejolis publicēts jau 1938. gadā, un turpmāk zemgalieti dzīvesceļos pavadīja kā literatūra, tā mūzika. Līdztekus jaunradei Ziedonis pievērsās arī atdzejojumiem, kas tika publicēti periodikā. Pēc Jelgavas skolotāju institūta beigšanas viņš Bauskas septiņgadīgajā skolā nostrādājis 13 gadus kā latviešu valodas un dziedāšanas skolotājs, tāpat darbojies Bauskas Tautas teātrī, kur nospēlējis vairākas skaistas lomas, demonstrējot arī savu skaisto balsi.

Purvs neklātienē absolvējis Latvijas valsts konservatoriju, kļūdams par diplomētu mūzikas skolotāju un kordiriģentu, šajā profesijā aktīvi darbodamies līdz 60. gadiem. Vēlāk dzejnieks pārcēlās uz Rīgu, strādāja izdevniecībā „Liesma”. Muzikālās dotības un attiecīga izglītība, kā arī poētiskā pasaules uztvere Purvu padarīja par lielisku dziesmu vārdu autoru, viņš 60. gadu 2. pusē vairākkārt sadarbojies ar Raimondu Paulu, radīdams viņa melodijām dzeju. Abu sadarbībā tapuši tādi estrādes klasikas šedevri kā „Baltā saule”, „Latgalei”, „Gaujai”, „Liepājai”, „Soļi smiltīs”, dziesmas kinofilmai „Tauriņdeja”.

Latvijas radio arhīvā glabājas apmēram simts dziesmu, kam izmantota Ziedoņa Purva paša dzeja, to vidū ne tikai estrādes, bet arī kora mūzika un akadēmiskā žanra sacerējumi. Turklāt viņš bijis arī neaizstājams meistars, latviskojot neskaitāmas populāras ārzemju dziesmas, lai tās varētu atskaņot, kā arī Latvijas radio. To skaitā bijušas tādas populāras melodijas kā „Mana sirds ir brīva”, „Mīļā”, „Dziesmiņa par skūpstīšanos”, „Smeldzošais septembris”, arī padomju autoru skaņdarbi. Tiek lēsts, ka kopumā skanējušas apmēram 600-700 dziesmu ar Ziedoņa Purva vārdiem, to vidū arī Valtera Kaminska "Cilvēkam cilvēku jāsatiek", Andreja Lihtenberga dziedātā "Zemes vējš" un daudzas citas.

Mūža pēdējos gadus dzejnieks strādāja žurnālā „Karogs” par prozas nodaļas redaktoru, Ziedonis Purvs miris 1989. gada 13. jūlijā, diemžēl atmiņas par viņa devumu dzejā un estrādes mūzikā pamazām gaist.