12. jūnijā 60. dzimšanas dienu svin ģitārists, komponists un pa reizei arī dziedātājs Armands Alksnis, grupas "Credo" ilggadīgs mūziķis, kura ģitāra skanējusi arī ansamblī "Vecās mājas" un citos projektos, un jubilāram saulainu sveicienu sūta Latvijas Radio 2!

Lai gan Alkšņa vārdu visbiežāk saista tieši ar grupu „Credo”, šīs grupas sastāvā Armanda nav jau gandrīz desmit gadus, toties viņš piedalījies daudzos citos projektos - Raimonda Paula, Uģa Prauliņa, Valta Pūces, dziedātāja Igo, Viktora Ritova, skaņdarbu ierakstos un koncertos. Spēlējis kopā ar Rīgas kamermūziķiem Normunda Šnē vadībā, piedalījies XXIII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Jauniešu koru koncertā un vokāli simfoniskās mūzikas koncertā Andra Veismaņa vadībā. Mūziķis savulaik kopā ar „Credo” koncertēdams apceļojis malu malas, pat visai eksotiskas valstis un aktīvi turpina strādāt joprojām.

Rokmūzikas ģitārists un komponists Armands Alksnis dzimis Skrīveros 1958. gada 12. jūnijā, mācījies Stučkas (Aizkraukles) BMS klavieru klasē (1967 – 1974), absolvējis J. Mediņa mūz. vidusskolas kontrabasa klasi (1978). Ģitārspēli viņš apguvis pašmācības ceļā, un par pirmo nopietno Alkšņa kolektīvu kļuva ārt- un džezroka grupa „Arka” (1978), kurā apvienojās mediņskolas biedri Jura Kulakova vadībā.

Aktīvo izaugsmi pārtrauca dienests (1978 - 1980), pēc kura ģitāristu ar gavilēm sagaidīja Liepājas grupas „Credo” puiši. Kad 1981. gadā ansamblis piedalījās Raimonda Paula autorkoncertos, dziesmu aranžējumos liela nozīme bija tieši Alkšņa virtuozajai ģitārspēlei, vienlaikus pakāpeniski Armands pats sāka komponēt. Par pirmo hitu kļuva dziesma „Atbilde”, kurai sekoja „Ūsainā puķe”, „Vakara dziesma” un citas veiksmīgas melodijas, kas tika iekļautas „Credo” koncertrepertuārā, tika arī ieskaņotas un raidītas radio.

„Credo” sastāvā Alksnis bija līdz 1988. gadam, kad, nopietnākas mūzikas meklējumos, pievienojās Uģa Prauliņa vadītajam ansamblim „Vecās mājas”, ar kuru muzicēja līdz 1993. gadam. Sekoja sadarbība ar pianistu Helviju Stengrevicu un klasikas apdaru programma, instrumentālās mūzikas projekts „Satori” (1996 – 1998), kura priekšnesumi izskanējuši ārvalstu džeza festivālos.

1997. gadā Alksnis izdevis soloalbumu „Trīs vārdi”, kur pats arī dziedāja, vienlaikus mūziķis uz laiku atkal pievienojās „Credo”, kuru pameta 2009. gadā. Mūziķis sacerējis apmēram 100 dziesmas dažādiem izpildītājiem, galvenokārt ansamblim „Credo”, ir tapušas arī solo un bērnudziesmas. Kopš 90. gadu otrās puses Armands savas dziesmas komponējis kopā ar sievu Andru Alksni kā tekstu autori.

Alkšņa komponista rokrakstam raksturīgā izteiksme ieturēta labākajās pasaules rokmūzikas tradīcijās, kur galvenā nozīme ir izteiksmīgai melodijai un artistiskam ģitāras solo. Viņa paša ģitārspēle saucama par virtuozu, tehnisku, emocionālu, ne velti Alksnis atzīts par vienu no labākajiem šī instrumenta pārvaldītājiem Latvijā. Ieguvis elektriskās ģitārspēles maģistra grādu, Armands Alksnis ir pieprasīts ģitārspēles pedagogs, strādājis Rīgas 100. vidusskolā, pašlaik - Baldones mūzikas skolā u.c..

Pirms 5 gadiem tapa iespaidīgs Armanda Alkšņa autordarbs - roksāga „Senā Kursa”, kas piedzīvojusi vairākus iestudējumus. Pēdējos gados mūziķis uzstājas kopā ar dēlu Andrievu Alksni kā ģitāristu duets, arī citos sastāvos, turpina piedalīties ierakstu sesijās un dažādos muzikālos projektos.