Stāsts būs par unikālu celtni, tā ir  baznīca - bāka, kura atrodas tepat Latvijā. Jāteic, ka šāds apvienojums ir retums arī pasaules mērogā. Daugavgrīvas baznīca, saukta arī par Balto baznīcu, ir vecākā vēsturiskā celtne Vecmīlgrāvī. To 1788. gadā uzcēla pašā Daugavas krastā.  18 metrus augstajā torņa logā uzstādīja bākugunis un  baznīca sāka pildīt arī bākas funkcijas. Ziņas par Dugavgrīvas Balto draudzi sniedzas vairāk nekā 800 gadu tālā pagātnē. Daži vēsturnieki Baltās baznīcas pirmsākumus saista  ar  Svētā Nikolaja klosteri Daugavgrīvā, kuru 1202. gadā pie Daugavas ietekas jūrā uzcēla bīskaps Alberts. Celtne bija ne tikai garīgais centrs, bet pildīja arī militāras funkcijas, sargāja pieeju Rīgai no jūras un kontrolēja kuģu satiksmi Daugavā. Pirmo luterāņu baznīcu Vecmīlgrāvja teritorijā uzcēla 1640. gadā, tautā to sauca par Skanstes baznīcu, oficiāli tā bija Svētā Nikolaja baznīca. 1710. gadā nelielo koka   baznīcu nojauca un materiālus izmantoja kara  nocietināju veidošanai. To atjaunoja 1725. gadā, bet baznīca bija pārāk maza un jau 1775. gadā nolēma pašā Daugavas krastā būvēt jaunu, lielāku -  mūra baznīcu. Lai pavasara plūdi to neizskalotu saveda laukakmeņus, tie ietvēra baznīcu līdz 20. gs. sākumam.

Torņa vējrādītājā  ir ierakstīts  1786. gads, bet tornis vājo pamatu dēļ sāka brukt, tāpēc  būvdarbus pabeidza un baznīcu iesvētīja tikai pēc diviem gadiem - 1788. gada gada 17. septembrī. 1876. gadā blakus Baltajai Baznīcai atvēra Mangaļu jūras skolu. Par šo notikumu laikrakstā "Baltijas vēstnesis" Krišjānis Valdemārs rakstīja:

Mācība skolniekiem taps dota bez maksas; jūras ziņas taps mācītas latviešu un vācu valodā, skatot pēc tam, kuru valodu saprot. Virsskolmeistaram ir jāprot gruntīgi abas šīs valodas.”

1898. gadā notika jaunā lielā baznīcas zvana iesvētīšana, to par draudzes ziedojumiem izgatavoja Bohumas tēraudlietuvē. Pirms tam Baltajai baznīcai bija divi nelieli zvani, no kuriem viens bija kuģa zvans, bet  otrs ieplīsis.

 Kopā tie radīja disharmonisku skaņu, kura bija pazīstama visā apkārtnē. 1926. gadā Balto baznīcu atjaunoja –  uzlika jaunu jumtu, zeltīja krustu, krāsoja logus, durvis, solus un ārsienas nobalsināja.

Baltā Daugavgrīvas baznīca Vecmīlgrāvī joprojām  gan tiešā, gan pārnestā nozīmē cilvēkiem  dod gaismu un rāda ceļu. Arī mūsdienās baznīcas zvanu torņa bākuguns iedegas uz divām sekundēm ar divu sekunžu starplaiku un ir redzama 4 jūras jūdžu attālumā.