No šodienas līdz rītdienai, 12. jūnijam Luksemburgā notiks noslēdzošā Latvijas Prezidentūras vadītā Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas Ministru padomes sanāksme, kuru vadīs Latvijas Republikas satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Ministru sanāksmes laikā tiks skatīti vairāki transporta nozares jautājumi, tostarp paredzēts apstiprināt progresa ziņojumu par priekšlikumu gaisa satiksmes pasažieru tiesību regulējuma izmaiņām.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā Rīgā no trešdienas līdz piektdienai, 12.jūnijam, notiks 9. Eiropas Bioloģiskās lauksaimniecības kongress. Kongresā plānots runāt par Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības attīstību topošā ES bioloģiskās lauksaimniecības regulējuma perspektīvā un jaunām iespējām bioloģiskās lauksaimniecības attīstībai, iesākoties jaunajam daudzgadu finanšu plānošanas periodam un reformētajai Kopējai lauksaimniecības politikai.

Šonedēļ notiks dokumentālās filmas «Rīgas Centrāltirgus pirmizrāde. Filmas projekts ir iekļauts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Tās mērķis ir atklāt Latviju kā augstas profesionalitātes un iedvesmas centru, kultūras tūrisma galamērķi un uzticamu sadarbības partneri. Filma «Rīgas Centrāltirgus» iepazīstina ar tādiem Latvijas virtuvei tipiskiem, bet citur reti sastopamie produktiem kā nēģi, ar ieraugu kļavu lapās rokām gatavotu lauku rupjmaizi, bērzu sulām, pļavas zālēm un tējām, tradicionālo mājās sieru un biezpienu, kā arī ar gaļas izstrādājumiem.