Ministru prezidente Laimdota Straujuma šodien piedalīsies Eiropadomes sanāksmē, kurā Eiropas Savienības dalībvalstu līderi lems par drošības un aizsardzības politiku. Eiropadomes sanāksmē galvenie jautājumi būs par migrāciju, Eiropas Savienības drošības un aizsardzības politiku, Eiropas semestra noslēgumu un tālāko vadlīniju noteikšanu Digitālā vienotā tirgus īstenošanai.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomes laikā ministri un vēl augstākas amatpersonas Briselē un Luksemburgā vizītēs bijuši 158 reizes. Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks atzinīgi novērtējis Latvijas prezidentūru ES Padomē, norādot, ka tā bijusi viena no sarežģītākajām, bet aizvadīta augstā līmenī.

Ukrainā no piektdienas līdz svētdienai notiks dziedātājas Birutas Ozoliņas koncerti "Viena Saule, viena Zeme". Koncerti tiek rīkoti Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas laikā ar Latvijas vēstniecības Ukrainā atbalstu. Tajos piedalīsies arī trompetists Magnuss Bauģis un elektroniskās mūzikas meistars Dāvis Ozoliņš. Koncerttūri Ozoliņa sāks piektdien Čerņihivā, uzstājoties ar koncertu festivālā "Zaļa skatuve", savukārt sestdien, 27.jūnijā, viņa uzstāsies Čerņihivas pilsētas domes organizētajā koncertā, atzīmējot Jauniešu dienu. Svētdien, 28.jūnijā, mūziķi apmeklēs Viņņicu, ar savu mūziku priecējot Viņņicas pilsētas iedzīvotājus un viesus. "Viena Saule, viena Zeme" ir mūziķu vēstījums, kas nāk no latviešu tautas dainām.

Rīgas Domā 2015.gada jūlijā notiek ērģeļmūzikas koncerti, kas skan ar devīzi „Eiropas elpa Rīgas Domā”. Festivāla programmā būs iekļauti 14 ērģeļmūzikas koncerti.