Latviju divu dienu vizītē šodien apmeklēs ASV valsts sekretāra virtniece enerģētikas diplomātijas jautājumos Robina Danigana. Vizītes laikā R.Danigana tiksies ar Latvijas Ekonomikas ministrijas un Ārlietu ministrijas pārstāvjiem un enerģētikas nozares ekspertiem. R.Danigana ir karjeras diplomāte ASV ārlietu dienestā. Amata ietvaros R.Danigana ir atbildīga par ASV Valsts departamenta Enerģētikas resursu biroja darbību Tuvo Austrumu, Āzijas, Eiropas, Rietumvalstu un Āfrikas reģionā. Robina Danigana ieradīsies Latvijā no 5. līdz 6.februārim un uzstāsies Eiropas enerģētikas ministru konferencē "Eiropas Enerģētikas Savienība".

 
Rīgā notiks starptautiska konference par ES kohēzijas politiku. Līdz 6.februārim, Rīgā notiks starptautiska konference par Eiropas Savienības īstenoto kohēzijas politiku. Konference būs veltīta ES īstenotajai kohēzijas politikai laikā no 2014. līdz 2020.gadam. Pasākumā uzstāsies Latvijas un ārvalstu eksperti, tostarp arī Eiropas Komisijas pārstāvji, kas diskutēs par jaunās kohēzijas politikas izaicinājumiem, to ietekmi, valdību administratīvo kapacitāti fondu administrēšanā. Konferencē vienu no atklāšanas runām teiks Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, savukārt noslēgumā piezīmes izteiks bijušais Eiropas komisārs, Valsts prezidenta padomnieks Andris Piebalgs.

Latvijā pieaugusi piederības sajūta ES. Ievērojami pieaudzis to cilvēku īpatsvars, kuri par pozitīvāko Eiropas Savienības devumu uzskata mieru dalībvalstu starpā, liecina Eirobarometra 82 aptaujas rezultāti. Tie uzrāda arī augošu cilvēku piederības sajūtu ES. Jautāti par pozitīvāko, ko devusi Eiropas Savienība, Latvijas pilsoņi visbiežāk minējuši brīvu cilvēku, preču un pakalpojumu kustību ES (39%), taču kopš 2014.gada pavasara šīs atbildes īpatsvars samazinājies par 5 procentpunktiem. Mieru kā pozitīvāko guvumu no ES minējuši 26% aptaujāto, kas ir par septiņiem procentpunktiem vairāk. Tāpat kopš pavasara par 6 procentu punktiem augusi arī Latvijas pilsoņu piederības izjūta ES, sasniedzot 63%. Tas ir vairāk nekā vidēji visās ES dalībvalstīs (45%). Eirobarometra 82 aptauja Latvijā notika no 2014. gada 8. līdz 17. novembrim, un tās laikā tika aptaujāti 1003 Latvijas pilsoņi, kas vecāki par 15 gadiem. Aptauju veica tirgus un sociālo pētījumu kompānija TNS Latvia .