Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē. NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā 24.un 25.jūnijā plānots pārrunāt NATO Velsas samita laikā pieņemto lēmumu izpildi, NATO veicamos darbus līdz Varšavas samitam, diskutēt par ilgtermiņa Eiropas drošības izaicinājumiem, kā arī NATO iesaisti Afganistānā. NATO aizsardzības ministru sanāksmi vadīs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Ar mērķi modernizēt un padarīt starptautiski konkurētspējīgāku profesionālo izglītību un apmācību Eiropā, Rīgā vakar pulcējas ministri no Eiropas savienības dalībvalstīm. Ministri izvērtēja profesionālās izglītības konkurētspēju darba tirgus izaicinājumu risināšanā, darbaspēka trūkumu, prasmju neatbilstībai un citiem izaicinājumiem, kas varētu skart Eiropu jau tuvā nākotnē.

Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā pulcējās Eiropas Savienības un Austrumu partnerības valstu pārstāvji, lai spriestu par reģionālo pašvaldību kapacitātes stiprināšanu. Sanāksmē piedalījās pārstāvji no sešām Austrumu partnerības valstīm, kā arī runātāji no ES dalībvalstīm.